امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21402
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۳
تعداد بازدید: 127
«محمد ضرغام» مدیر آموزش سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

«محمد ضرغام» مدیر آموزش سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: مسابقات قرآنی مختلفی در سطح کشور برگزار شده که نتایج خوبی داشته است، اما مسابقات سراسری تلاوت که سازمان دارالقرآن با رویکردی جدید طراحی کرده است را می‌توان گامی به سوی ارتقای جایگاه کشورمان در اهمیت به کلام‌الله مجید دانست؛ چرا که تلاوت زیبا در کنار حفظ قرآن و توجه به مفاهیم آن، فرهنگ قرآنی را در جامعه نهادینه می‌کند.

وی با بیان اینکه در بیشتر مسابقات قرآن تنها به بخش حفظ و تلاوت قرآن اهمیت داده می‌شود، تصریح کرد: در مسابقات قرآن سازمان دارالقرآن، حافظان باید به مفاهیم قرآن توجه داشته باشند و قاریان نیز علاوه بر مفاهیم باید قطعاتی از قرآن را به صورت حفظ تلاوت کنند که این توجه به مفهوم آیات باعث ترویج و نهادینه شدن فرهنگ حفظ قران کریم شده و معناگرایی در تلاوت را افزایش می‌دهد.

ضرغام اظهار داشت: قطعاتی که در مسابقات دارالقرآن برای حفظ انتخاب می‌شود، قطعات معروف قرآن کریم است که اگر قاریان با تأمل در آیات قرآن به حفظ آن بپردازند و در تلاوت‌هایشان اجرا کنند در آینده با اعتماد به نفس بیشتری تلاوت خواهند کرد.

مدیر آموزش سازمان دارالقرآن با اشاره به تسلط قاریان مصری در هنگام تلاوت قرآن کریم، خاطرنشان کرد: اگر دغدغه اشتباه خواندن وجود نداشته باشد، به طور حتم قاری با آرامش و تسلط بیشتری به تلاوت قرآن کریم پرداخته و با مخاطب ارتباط بهتری برقرار می‌کنند.
انتهای پیام/م.خ  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها