امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21421
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۳
تعداد بازدید: 190
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه ترکیه‌ای حریت، جنبش همبستگی با تقسیم امروز خواستار برگزاری تظاهراتی برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه ترکیه‌ای حریت، جنبش همبستگی با تقسیم امروز خواستار برگزاری تظاهراتی برای ورود به پارک گزی شد. این در حالی است که فرمانداری استانبول هشدار داده است که تظاهرات امروز غیر قانونی بوده و با برخورد پلیس همراه خواهد بود چون تا کنون درخواستی از مقامات برای برگزاری این تظاهرات نشده است.

«حسین اونی موتلو» فرماندار استانبول درباره تظاهرات امروز که قرار است ساعت 7 به وقت محلی برگزار شود، گفت: قانون اساسی می‌گوید هیچ کس نمی‌تواند بدون اطلاع دادن، تظاهرات برگزار کند از سوی دیگر قانون مداران می‌گویند که درخواست مجوز از مقامات برای برگزاری تظاهرات الزامی است. بنابراین هیچ کس نمی‌تواند بگوید که آنها دارند از حقوق قانونی خود استفاده می‌کنند. این غیر قانونی است.

وی که این سخنان را در صفحه توییتر خود منتشر کرده، اضافه کرد: من نمی‌توانم به تظاهراتی که پیشتر مجوز آن صادر نشده اجازه برگزار شدن بدهم. من نمی‌توانم غیر قانونی اقدام کنم. بنابراین ما نمی‌توانیم اجازه این تجمع را بدهیم. پلیس ما نیز هشدار می‌دهد. ما معتقدیم که بخش عمده‌ای این مکان را بعد از این هشدارها ترک خواهند کرد.

فرماندار استانبول ادامه داد: البته همیشه گروه‌های کوچکی وجود دارند که به دنبال تقابل با پلیس هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار