امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۱۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21435
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۵
تعداد بازدید: 97
به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، ائتلاف نیروهای ملی بزرگ ترین ائتلاف در کنگره ملی لیبی گفت که جلسات کنگره را از پنجشنبه هفته ...

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، ائتلاف نیروهای ملی بزرگ ترین ائتلاف در کنگره ملی لیبی گفت که جلسات کنگره را از پنجشنبه هفته جاری در اعتراض به تاخیر در تدوین قانون اساسی جدید این کشور تحریم خواهد کرد.

این ائتلاف سال گذشته به رهبری محمود جبریل نخست وزیر وقت لیبی در اثنای قیام مردمی این کشور علیه نظام معمر القذافی  تشکیل شد و در کنگره ملی از جمع 80 کرسی اختصاص یافته به احزاب 36 کرسی را دارا است و 200 کرسی باقیمانده متعلق به نمایندگان مستقل است.

اعضای ائتلاف نیروهای ملی در نشستی خبری گفتند که کنگره ملی لیبی که در ژوئن گذشته برای تدوین قانون اساسی تشکیل شده است،در تصویب قانونی برای انتخاب اعضای کمیته تدوین قانون اساسی بسیار کند عمل می کند.

قرار است 60 نفر که لیبیایی‌ها آنها را انتخاب می کنند قانون اساسی را تدوین کنند اما هنوز امیدی برای برگزاری انتخابات به منظور تعیین این اعضا به دلیل اختلافات سیاسی و مسائل معوقه اداری وجود ندارد.

توفیق الشهیبی سخنگوی ائتلاف نیروهای ملی گفت که تصمیم گرفته شده است عضویت نمایندگان ائتلاف نیروهای ملی در داخل کنگره به تعلیق درآید و تنها در مواردی که به آماده کردن قانون انتخاب کمیته تدوین قانون اساسی اختصاص داشته باشد شرکت کنند.

وی افزود: کنگره ملی وقت خود بر سر مسائلی که اولویت ندارد سپری کرده و از اهداف اصلی خود بازمانده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار