امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21458
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۲۸
تعداد بازدید: 100
قاسم جعفری،‌ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص ویژگی‌های وزیر آموزش و پرورش دولت ...

قاسم جعفری،‌ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص ویژگی‌های وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم، اظهار داشت: یکی از مشکلات کشور این است که هر کسی که مسئولیت یک دستگاه یا وزارتخانه را به عهده می‌گیرد به طور کامل عملکردهای مسئولان گذشته را فراموش می‌‌کند در صورتی که تجربه‌ها و دستاوردهای مثبت را باید در نظر گرفت.

وی افزود: اولین انتظار این است که وزیری که مسئولیت این دستگاه بزرگ و مهم تربیتی را بر عهده می‌گیرد از نو شروع نکند و عملکرد وزرای قبل را نیز پیگیری و دنبال کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دومین انتظار این است که وزیر آینده حتماً با مقوله آموزش و پرورش آشنا باشد و اعتقاد عملی به این داشته باشد که بر اساس آموزه‌های دینی و قانون اساسی، این دستگاه را به سمت جلو پیش ببرد که این اعتقاد داشتن در واقع سومین انتظار از وزیر آتی آموزش و پرورش دولت یازدهم است.

*وزیر آینده آموزش و پرورش باید با مجلس تعامل صحیحی داشته باشد

جعفری بیان داشت: وزیر آینده باید تجربه و در کنار آن انگیزه نیز داشته باشد؛ فردی که تجربه 30 یا 40 ساله در کار اجرایی دارد هر چند دارای تجربه کاری بسیاری است اما از نظر توان جسمی و روح و روانی به اندازه یک جوان نیست، بنابراین مسئول جدید این وزارتخانه، باید باید دارای تمام این شاخصه‌ها باشد.

وی ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم، باید با هنر مدیریت و اجرایی قوی، بتواند سند چشم‌انداز را در چهارچوب مشخص شده آن پیش ببرد و در عین حال با مجلس نیز تعامل صحیحی داشته باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد: مطمئناً نواقص و مشکلاتی نیز در این دستگاه وجود دارد که مهم‌ترین عامل آن محدودیت‌های مالی است که در این بخش نیز باید هیئت دولت برای تخصیص و جذب منابع به این دستگاه کمک کند.

*وزیر موفق کسی است که علاوه بر هنر مدیریت بتواند یک تعامل مثبت ایجاد کند

جعفری اظهار داشت: وزیر موفق کسی است که علاوه بر هنر مدیریت، به جای ایجاد تنش که انرژی‌ها را هدر می‌دهد بتواند یک تعامل مثبتی ایجاد کند، که بر اساس فرموده رئیس جمهور منتخب، که کلید را نماد کار خود قرار دادند، وزیر آینده نیز بتواند کلید درست مدیریت را پیدا کند.

وی اضافه کرد: بر اساس فرمایشات حضرت علی(ع) که فرمودند « ابزار ریاست در واقع ظرفیت بالا داشتن است»، بر این اساس وزیر آینده نیز باید با ایجاد ظرفیت بالا در خود، بتواند هنرمندانه از تمام صاحبان علم و تجربه و امکانات کشور به دور از حبّ و بغض‌های گروهی و جناحی برای توسعه و پیشرفت این دستگاه استفاده کند که در این صورت موفق خواهد بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها