امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21460
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۲۸
تعداد بازدید: 95
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، بخش اطلاع رسانی جبهه نجات اسلامی الجزایر اعلام کرد علی بلحاج مرد شماره دو این جبهه در پی تظاهرات ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، بخش اطلاع رسانی جبهه نجات اسلامی الجزایر اعلام کرد علی بلحاج مرد شماره دو این جبهه در پی تظاهرات دیروز مقابل سفارت مصر در الجزیره که در محکومیت برکناری محمد مرسی برگزار شده بود دستگیر شد.

مرکز اطلاع رسانی جبهه اسلامی الجزایر گفت: علی بلحاج نائب رئیس جبهه اسلامی الجزایر به همراه جمعی از تظاهرات کنندگان بازداشت شدند.

بلحاج تظاهرات دیروز از مقابل مسجد الوفا بالعهد در منطقه القبه الجزیره را ساماندهی کرده بود که در اعتراض به محکومیت کودتای نظامی در مصر علیه مشروعیت دولت قانونی مرسی برگزار شد.

در این بیانیه آمده است: نیروهای امنیتی الجزایر بلحاج را هنگام دستگیری مورد ضرب و شتم قرار داده و وی را به زمین پرت و لگدمال کردند. 

مقامات الجزایر از سال 2001 برگزاری تظاهرات و راهپیمایی‌ها در این کشور را ممنوع کرده است.

جبهه اسلامی الجزایر در سال 1992 و پس از ابطال انتخابات پارلمانی که به پیروزی این حزب منجر شد این حزب را به تحریک علیه خشونت متهم و فعالیت آن را ممنوع کرد و بلحاج نیز پس از آن به زندان افتاد و در سال 2003 آزاد شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار