امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21468
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۲۸
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ترکیه، به دنبال بروز وقایع پارک گزی میدان تقسیم استانبول در ترکیه و گسترش آن به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ترکیه، به دنبال بروز وقایع پارک گزی میدان تقسیم استانبول در ترکیه و گسترش آن به سراسر این کشور و واکنش اردوغان نخست وزیر ترکیه نسبت به افشاگری برخی رسانه های مستقل و تهدید اربابان رسانه‌ها، موجی از اخراج و برکناری خبرنگاران و کارکنان رسانه‌ها در این کشور آغاز شده است.

بر اساس این گزارش، در همین راستا «چیدم آناد» و «میرگون جاباس» مجری برنامه‌های تلویزیونی کانال «ان.تی.وی» و نیز «نیلگون بالکاچ» نماینده این کانال خبری در شهر آنکارا به خیل برکنار شدگان از سمت خود پیوستند.

محافل مستقل در این باره می‌گویند: این روزها دوران بسیار بدی برای کارکنان رسانه‌ها در ترکیه آغاز شده و هر روز بر تعداد خبرنگاران و کارکنان رسانه‌هایی که با طرح شکایات واهی راهی زندان‌ها می شوند، افزوده می شود.
 
بر این اساس هر خبرنگار با وجدانی که اخبار واقعی در ارتباط با عملکرد دولت اردوغان تهیه و ارائه می کند، بلافاصله از کار برکنار می شود. اخراج این قبیل افراد حتی دامن رسانه های طرفدار دولت اردوغان نظیر روزنامه «ینی شفق» را نیز گرفته است.
 
«کورشاد بومین» یکی از نویسندگان روزنامه مذکور که بیش از 16 سال در این روزنامه به عنوان نویسنده مشغول به کار بوده اعلام کرد که از سوی مسئولان این روزنامه اخراج شده است.
 
«حسن جمال» نیز که با 45 سال سابقه نویسندگی بعد از 15 سال از روزنامه جدا شده، هشدار داد در صورت اصرار دولت اردوغان به پاکسازی رسانه‌ای روزی فرا می‌رسد که رسانه‌های ترکیه نیز مانند ماجرای پارک گزی به نقطه انفجار خواهد رسید.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها