امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21482
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمدباقر اسلامی شنبه شب در جلسه هسته‌های امر به معروف و نهی از منکر دادگستری استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمدباقر اسلامی شنبه شب در جلسه هسته‌های امر به معروف و نهی از منکر دادگستری استان کرمان اظهار داشت: تلاش شده‌ که محور برنامه‌های آمران به معروف و ناهیان از منکر دادگستری براساس امور مرتبط با حوزه کاری شکل بگیرد تا از این طریق شاهد اثر‌بخشی بیشتر این نهاد در این اداره باشیم.

وی تکریم ارباب رجوع و ترویج فرهنگ پاسخگویی را یکی از محورهای اصلی ذکر کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه بحث تکریم ارباب رجوع همیشه در دادگستری مد‌نظر بوده‌، ارتقای آن و نهادینه شدن فرهنگ پاسخگویی مد‌نظر شورای امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

اسلامی ایجاد انگیزه در اعمال قانون را از دیگر موارد مورد نظر شورای امر به معروف دادگستری دانست و عنوان کرد: سعی شده‌ تا‌ اگر در مواردی تأخیر در اظهار‌نظر کارشناس یا عدم حضور بدون دلیل موجه وکیل به ضرر شاکی یا متهم پرونده‌های دادگستری است، این موارد تذکر داده شود تا از تکرار آن در موارد بعدی جلوگیری به عمل آید.

وی تصریح کرد: بر اساس قانون مدیران دفاتر و قضات محاکم باید به کارشناسان و وکلایی که با تاخیر یا غیبت خود به روند دادرسی آسیب می‌رسانند تذکر دهند، اما این امر به لحاظ برخی عوامل مغفول مانده است.

مسئول شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری استان کرمان خاطر‌نشان کرد‌: تلاش می‌شود با تذکر موارد قانونی مغفول مانده در قالب امر به معروف و نهی از منکر از حقوق افراد صیانت کنیم.
انتهای پیام/2446/س20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها