امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21497
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 185
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، روستای تنگی‌سر در مسیر ژاوه‌رود قرار دارد که بافت پلکانی آن و ساخت خانه‌هایی با روش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، روستای تنگی‌سر در مسیر ژاوه‌رود قرار دارد که بافت پلکانی آن و ساخت خانه‌هایی با روش خشک‌چین اورامان آن را از دیگر روستاها متمایز کرده است.

روستای تنگی‌سر و روستاهای دیگر این مسیر قابلیت تبدیل شدن به روستاهای هدف گردشگری را دارند اما نبود زیرساخت‌هایی چون جاده مناسب امکان دسترسی گردشگران به این روستاها را محدود کرده است.

نظام اسلامی خدمات قابل‌توجهی به ملت ایران در قالب امکانات رفاهی در شهرها و روستاها ارائه کرده است اما از نقاطی در ایران اسلامی به عنوان مناطق محروم نام می‌برند که زیبنده نیست و با کمی همت و مسئولیت‌پذیری مسئولان، این مناطق نیز از این القاب رهایی می‌یابند.

روستاهای منطقه ژاوه‌رود و به ویژه روستاهای نیر و تنگی‌سر از ساختاری همانند ماسوله برخوردارند که زمینه تبدیل آنها به روستاهای هدف گردشگری وجود دارد تا حضور گردشگران در این مناطق بکر و زیبا فراهم شود.

روستاهای این منطقه به صورت پلکانی است به گونه‌ای که پشت‌بام خانه پایینی حیاط خانه بالایی است و در دو طرف رودخانه‌ای واقع شده و چشم‌اندازی زیبا دارد.عکس و گزارش: توفیق مفاخری
انتهای پیام/79001/ع40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها