امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2150
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 252
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که در رأس هیئتی که گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در سوریه به سر می‌برد، صبح امروز با بشار اسد رئیس جمهور سوریه ملاقات و در زمینه آخرین تحولات سوریه و روابط دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

بروجردی در این ملاقات ضمن تبریک سالروز استقلال سوریه و تحسین مقاومت ملت و دولت سوریه اظهار داشت: باز کردن جبهه جدید توسط آمریکا از طریق اردن از نشانه‌های شکست آمریکا در سرمایه‌گذاری دو ساله خود با طراحی همپیمانان منطقه‌ای این کشور در سوریه است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: واقعیت این است که جنگ علیه سوریه تهدید صلح و ثبات در منطقه است و رژیم صهیونیستی و آمریکا بازنده واقعی این جنگ نیابتی به ملت سوریه خواهند بود.

بروجردی در این راستا تصریح کرد: جمع‌آوری دشمنان سوریه با عنوان غیرواقعی دوستان سوریه توسط برخی از کشورهای منطقه آب در هاون کوبیدن است و کاهش شدید این کشورها از 130 کشور به قریب 10 کشور نشان بارز شکست این سیاست در منطقه است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار ابراز امیدواری کرد: افرادی که با توطئه و تشویق بیگانگان به ویژه آمریکا با سلاح، برادران و فرزندان خود را می‌کشند، با تغییر سیاست جنگ یا مذاکره در پایان دادن به بحران و خنثی کردن توطئه رژیم صهیونیستی نقش ملی خود را ایفا کنند.

بروجردی در پایان ضمن تجلیل از عامل شهید دکتر بوطی خاطرنشان کرد: تفکرات شهید دکتر بوطی که خنثی‌کننده توطئه دشمنان سوریه است، باید هر چه بیشتر تقویت شود.

در ادامه این دیدار بشار اسد رئیس جمهور سوریه ضمن قدردانی از جمهوری اسلامی ایران و ابلاغ سلام گرم و مراتب احترام به مقام معظم رهبری و رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: من از کمک‌های اقتصادی ایران به سوریه صمیمانه قدردانی و اعلام می‌کنم که دولت و ملت سوریه قدردان زحمات جمهوری اسلامی ایران هستند.

رئیس جمهور سوریه در این دیدار تأکید کرد: دولت در نجات ملت سوریه از توطئه طراحی شده توسط دشمنان این ملت بسیار جدی است و همه توطئه‌ها را با قاطعیت خنثی خواهد کرد.

بشار اسد در ادامه افزود: شهادت علامه بوطی نه فقط برای ملت سوریه بلکه برای همه جهان اسلام یک ضایعه بود، اما بدون تردید خون پاک این شهید سبب ترویج افکار متعالی وی و نزدیک شدن مذاهب اسلامی به یکدیگر خواهد شد.

رئیس جمهور سوریه از عنایت مقام معظم رهبری و نمایندگان ایشان در تجلیل از این شهید بزرگوار قدردانی کرد.

بشار اسد ضمن تقدیر از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی در شرایط کنونی، این مواضع را در برقراری صلح و ثبات در منطقه بسیار مؤثر خواند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها