امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21519
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دیروز بازار سهام شاهد فتح قله‌های 53 و 54 هزار واحدی بود و بازدهی 2.95 درصدی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دیروز بازار سهام شاهد فتح قله‌های 53 و 54 هزار واحدی بود و بازدهی 2.95 درصدی را برای سهامداران به ارمغان آورد.

براساس این گزارش معامله‌گران حافظ روز گذشته شاهد افزایش 6 هزار و 500 میلیارد تومانی ارزش روز بازار بودند که در این میان از ابتدای سال تاکنون بازدهی بورس به 43 درصد نزدیک شده است.

به گزارش فارس؛ هم اکنون شاخص کل با افزایش 559 واحدی از مرز نیمه 54 هزار واحد عبور کرده و در یک قدمی قله 54 هزار واحد قرار گرفت.

براساس این گزارش صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس خود به تنهایی 200 واحد در روند افزایش شاخص کل تأثیرگذار بود؛ گسترش نفت و گاز پارسیان با 75 واحد، سرمایه‌گذاری غدیر با 64 واحد، مخابرات ایران با 50 واحد، توسعه معادن و فلزات با 37 واحد و مدیریت پروژه‌های نیروگاهی با 34 واحد در روند افزایش مؤثر بودند.

به گزارش فارس؛ تا به این لحظه بانک ملت با 31 واحد منفی برخلاف جهت بسیاری از شرکت‌ها حرکت می‌کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی صالح‌آبادی رئیس سازمان بورس اوراق بهادار در یک برنامه رادیویی با اشاره به اینکه رشد بورس به چند دلیل حبابی نیست، اظهار داشت: افزایش معاملات و سودآوری بنگاه‌ها از دلایل اصلی رشد شاخص طی روزهای اخیر بوده است. وی با تأکید بر اینکه رشد بورس حبابی نیست، ادامه داد: رشدی که اتفاق افتاد به دلیل پیش‌بینی‌های مثبت از آینده شرکت‌ها است بنابراین رشدی که اتفاق افتاد بیشتر به خاطر انتظارات مثبت ایجاد شده از آینده آنان است.

صالح‌آبادی با بیان اینکه حبابی نبودن شاخص را حجم بالای معاملات کاملا نشان می‌دهد، گفت: بسیاری از شرکت‌ها در جریان انتقال نقدینگی از بازارهای موازی با رشد خوبی مواجه شده‌اند.

بر اساس این گزارش رئیس سازمان بورس اوراق بهادار پیش از این گفته بود رشد شاخص بورس مربوط به امسال نیست و طی سالهای اخیر نیز شاهد افزایش حضور فعالان در این بازار بودیم و آینده این بازار هم منوط به اتفاقات آینده است.

صالح‌آبادی در توصیه‌ای به سهامداران گفته بود: سهامداران غالباً در سبدهای سهامی سرمایه‌گذاری کنند که آینده‌دار هستند، بنابراین سهامداران نباید تحت تأثیر جو حرکت کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها