امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21523
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 83
مجید امرایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: مطالبه در اصل یک فرآیند دوسویه است، هیچ کسی نمی‌تواند حقوق طرف مقابل را نادیده بگیرد و در ...

مجید امرایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: مطالبه در اصل یک فرآیند دوسویه است، هیچ کسی نمی‌تواند حقوق طرف مقابل را نادیده بگیرد و در عوض انتظار احقاق حقوق خود را داشته باشد.

مدیر سرای روزنامه‌نگاران با بیان اینکه برای رسیدن به تعادل باید حقوق طرفین به درستی برآورده شود، افزود: مطبوعات زبان گویا و رسای جامعه هستند که رکن حرکتی خود را باید بر اخلاق‌مداری بنا کنند.

وی ادامه داد:‌ برای رسیدن به جامعه‌ای پیشرو و تعامل و درک مشترک نیاز به توجه متقابل است.

امرایی متذکر شد:‌ به همین منظور دولت می‌تواند با برنامه‌ریزی‌های مدون شرایط این تعامل را ایجاد کند.

مدیر سرای روزنامه‌نگاران با بیان اینکه یکی از وظایف دولت توجه به قانون و قانون‌مداری است، اضافه کرد: مطبوعات بخشی از این جامعه هستند، بنابراین وظیفه رسانه‌ها در مقابل نشر و گسترش فرهنگ اخلاق و روش زندگی درست است.

وی با بیان اینکه در شرایط نا آرام و بحرانی نمی‌توان جامعه‌ای سالم داشته باشیم، بیان داشت: این سلامت از طریق توجه به قانون و گسترش فرهنگ‌ قانون‌مداری از طریق رسانه‌ها تحقق می‌یابد.

امرایی ابراز داشت: برای رسیدن به نقطه آرمانی و امید بخش تنها مسیر صحیح می‌تواند پیشروی در مسیر تعامل و تعادل باشد.

مدیر سرای روزنامه‌نگاران افزود: در عموم رسانه‌ها سازمان و مجموعه‌ها همه انتظار خود را از دولت می‌گویند این در شرایطی است که دولت نیز از مجموعه‌ها و نهادها انتظارات متقابل دارد؛ این انتظارات باید به صورت متقابل برآورده شود.

وی متذکر شد: عرصه مطبوعات جایگاه و جولانگاه تصفیه حساب‌های حزبی و جناحی نیست؛ مطبوعات پالایشگاه‌ رفع نابهنجاری‌های جامعه است و دولت مقتدر نیز دولتی است که تمام ارکان خود را بر اساس قانون بگذارد.

وی بیان داشت: مطبوعات کشور هم‌اکنون از نظر تعدد، تنوع و گستردگی در شرایط مطلوبی به سر می‌برند و در حوزه رسانه‌های مکتوب، دیداری و شنیداری در وضعیت مطلوبی قرار دارند ام از حیث سطح کیفی هنوز با نقطه آرمانی فاصله زیادی دارند.

امرایی بیان داشت: مطبوعات می‌توانند به عنوان بازوهای کمکی دولت باشند، برهمین اساس می‌توان گفت، دولتی که به مطبوعات و نیازهای آن توجه نکند مسیر رو به رشد را ناقص طی می‌کند.

وی با بیان اینکه جامعه رو به رشد جامعه‌ای است که دارای رسانه‌های مترقی باشد، یادآور شد: دولت یازدهم باید توجه ویژه‌ای به نارسایی‌ها و کمبودهای رسانه‌‌ای داشته باشد و رفع این محدودیت‌ها را به عنوان اولویت اول برنامه‌های خود قرار دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها