امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21527
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 59
یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام این خبر گفت: علت شکایت معاونت اجرایی رئیس ...

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام این خبر گفت: علت شکایت معاونت اجرایی رئیس جمهور، ارائه گزارش خلاف واقع درباره سفر خانواده بقایی به آمریکا و تشویش اذهان عمومی از سوی کمیسیون اصل 90 ذکر شده است.

وی افزود:‌ معاونت اجرایی رئیس جمهور از سه تن از نمایندگان کمیسیون اصل 90 شکایت کرده و پرونده در شعبه 15 بازپرسی کارکنان دولت مطرح شده است.

این منبع آگاه تصریح کرد: در حال حاضر قرار است تا استعلامات اولیه از اداره گذرنامه اخذ شود.

به گزارش خبرنگار قضایی فارس،‌ این شکایت پس از آن صورت گرفت که کمیسیون اصل 90 مجلس در پی رسیدگی به سوال یکی از نمایندگان که پس از سفر دولت به نیویورک مطرح شد، کمیته تحقیقی را محیا و گزارشی تهیه کرد و به قوه‌ قضاییه فرستاد تا به تخلفات دولت رسیدگی شود.

این در حالی است که غلامرضا اسداللهی دبیر ‌هیات نظارت بر رفتار ‌نمایندگان مجلس گفته است: نمایندگان درباره سفر خانواده بقایی به نیویورک اعتراضاتی داشتند و همین امر موجب شکایت معاون رئیس‌جمهوری شده است.

همچنین قوه‌ قضاییه از هیات نظارت بر نمایندگان سوال کرده که آیا سخنان نمایندگان در چارچوب ایفای وظایف نمایندگی بوده یا نبوده است و کمیسیون اصل 90 می‌تواند قبل از رای مراجع قضایی نظر خود را اعلام کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار