امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۱۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21528
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 54
بهروز علیشیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در مورد استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی اظهار داشت: ...

بهروز علیشیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در مورد استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی اظهار داشت: اولویت ما در جذب سرمایه‌گذاری، تعامل با کشورهای همسایه است.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران افزود: یکی از شاخص‌های فضای کسب و کار، تجارت فرامرزی است که به طور طبیعی باید با کشورهای همسایه روابط تجاری مناسب، جذب سرمایه و صدور خدمات فنی و مهندسی داشته باشیم تا بتوانیم با سایر کشورها رابطه برقرار کنیم.

وی با بیان اینکه رابطه تجاری ما با کشورهای حاشیه خلیج فارس مناسب است، گفت: در صدد ایجاد رفتارهای ترجیحی برای جذب سرمایه‌ از کشورهای این منطقه هستیم. 

علیشیری ادامه داد: در حال حاضر رابطه تجاری ایران با ترکیه و افغانستان، پاکستان و عراق بسیار خوب است و فکر می‌کنیم نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی و ظرفیت‌های اقتصادی ایران و کشورهای همسایه اقتضا می‌کند که تمرکز بیشتری در این حوزه داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی صرفاً مرزپذیر و همسایه‌پذیر نیست،‌ گفت: اگر بازار هدفمان باشد، می‌توانیم با کشورهای اقصی‌نقاط دنیا در این زمینه تعامل داشته باشیم.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری افزود: بنابراین ما برای تمام کشورها برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی با اهداف جذب تکنولوژی،‌ انتقال فناوری و استقرار تحقیق و توسعه‌ها اولویت قائلیم اما به همسایگان توجه بیشتری داریم.

انتهای پیام/ آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار