امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21530
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 197
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، ریاست جمهوری مصر در بیانیه‌ای تاکید کرد که البرادعی نخست‌وزیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، ریاست جمهوری مصر در بیانیه‌ای تاکید کرد که البرادعی نخست‌وزیر نشده است اما وی از نامزدهای بارز برای تصدی این منصب است.

شب گذشته رسانه‌های خبری اعلام کرده بودند که البرادعی به عنوان نخست‌وزیر انتخاب و قرار است در برابر «عدلی منصور» رئیس جمهور موقت سوگند یاد کند.

احمد المسلمانی» مشاور رسانه‌ای عدلی اعلام کرد که البرادعی بارزترین نامزد نخست‌وزیری دولت جدید است اما هنوز تصمیم رسمی در این باره صادر نشده است.

وی افزود که اسامی چند نفر به عنوان نامزد نخست‌وزیری مطرح است و البرادعی نیز بارزترین آنهاست اما هنوز هیچ تصمیم رسمی در خصوص مکلف کردن نخست‌وزیر صادر نشده است.

المسلمانی اظهار داشت که ما اعتراض‌های برخی گروه‌های سیاسی به این اسامی را مدنظر قرار می‌دهیم.

در همین رابطه برخی سیاستمداران که از رایزنی‌های جاری در خصوص تعیین نخست‌وزیر مطلع هستند، اعلام کردند که تاخیر در اعلام رسمی تعیین البرادعی به عنوان نخست‌وزیر، به خاطر مخالفت حزب سلفی النور با انتخاب وی است و در حال حاضر تماس‌هایی با رهبران حزب النور برقرار است تا آنها را به انتخاب البرادعی متقاعد سازند.

حزب النور معتقد است که البرادعی «سکولار» است و رویکرد سکولار وی با دیدگاه احزاب اسلامی مغایرت دارد.

حزب النور به ریاست «یونس مخیون» چهارشنبه گذشته در نشست با «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع با تعدادی از شخصیت‌های سیاسی و دینی که طی آن درباره نقشه راه مرحله انتقالی توافق حاصل شد، شرکت داشت.

بر اساس این نقشه راه، مرسی از قدرت عزل شد و «عدلی منصور» رئیس دادگاه عالی قانون اساسی به طور موقت سکان ریاست جمهوری مصر را تا زمان برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری بدست گرفت
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها