امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21536
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 89
کاظم اکبرپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص واگذاری نمایشگاه بین‌المللی اظهار داشت: پیش از این ...

کاظم اکبرپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص واگذاری نمایشگاه بین‌المللی اظهار داشت: پیش از این واگذاری نمایشگاه در گروه یک واگذاری‌ها قرار داشت اما هم اکنون به گروه دوم منتقل شده و معنای آن این است که 20 درصد از مالکیت نمایشگاه به صورت دولتی باقی می‌ماند و  80 درصد دیگر به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی گفت: در واگذاری نمایشگاه ابهاماتی وجود دارد که ابهام اول در خصوص ابنیه و ساختمان‌ها است، چرا که برخی از آنها متعلق به سازمان توسعه تجارت است لذا باید به لحاظ قانونی این تفکیک صورت گیرد و دوم آنکه عرصه نمایشگاه استیجاری است و ارزش‌گذاری آن هنوز انجام نشده است.

وی همچنین درباره روند پیشرفت کار در نمایشگاه پرند گفت: اقدامات اولیه نظیر تسطیح، ایجاد رینگ، درختکاری، ایجاد ساختمان اداری و کارگاه‌های عملیاتی انجام شده است اما بقیه امور هنوز صورت نگرفته است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌ها با بیان اینکه انجام امور مربوط به نمایشگاه پرند به شهرداری تهران مربوط می‌شود،گفت: آن طور که ما انتظار داشتیم بخش خصوصی در نمایشگاه پرند مشارکت نکرد.

اکبرپور با اشاره به نمایشگاه اکسپو میلان گفت: اقدامات مربوط به اکسپو میلان نظیر ثبت‌نام و مکان‌یابی انجام شده است و در خصوص ایجاد مکان مناسب نیست رایزنی‌های فراوانی صورت گرفته و در حال حاضر سالن ایران در جای بسیار مناسبی قرار دارد.

وی افزود: برای طرح سالن ایران فراخوانی را آغاز کرده‌ایم تا بهترین طرح را برای اکسپو میلان در نظر بگیریم.

وی همچنین گفت: محور اصلی اکسپو میلان تغذیه، زمین، انرژی برای حیات است.

اکبرپور گفت: چالش اصلی کره زمین در حال حاضر سهم نابرابر کشورها از تغذیه سالم ، محدودیت منابع آبی و همچنین عدم امکان دسترسی به انواع انرژی‌ها است.

وی افزود: تخریب کره زمین، آلوده شدن اقیانوس‌ها و تهدیدات زیست‌محیطی نیز از دیگر مواردی است که در اکسپو میلان مورد تأکید قرار گرفته است.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها