امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۷:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21542
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 192
سید جواد میرهاشمی مستندساز و گردآورنده یادنامه سیمین دانشور تحت عنوان «بی سرو سیمین» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل ...

سید جواد میرهاشمی مستندساز و گردآورنده یادنامه سیمین دانشور تحت عنوان «بی سرو سیمین» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: 18 اسفند 1390 تصمیم جدی برای ساخت مستند خانم دانشور را گرفتم و شروع به انجام مصاحبه‌ها گرفتم که بیش از 40 ساعت گفت‌وگو با شخصیت‌های مختلف درباره این بانوی نویسنده گرفتم و میانه‌های راه پیشنهاد مکتوب کردن این گفت‌وگو ها را دادند. از سویی این گفت‌وگو خیلی طولانی و بیش از برنامه ریزی ما شدند و ما این گفت‌وگوها را مکتوب کردیم.

وی ادامه داد: در میانه راه برخی از دوستان پیشنهاد دادند که به جای گفت‌وگو، مقاله بدهند که بخشی دوم کتاب هم این مقالات هستند. فصل سوم بخشی از آثار کمتر دیده شده خانم دانشور است و فصل چهارم با نام نقش و نگار به عکس‌ها و دست خط‌های کمتر دیده شده، اختصاص یافت.

این مستندساز با بیان اینکه لوح فشرده 34 دقیقه‌ای هم همراه کتاب است، خاطرنشان کرد: 22 گفت‌وگو در این لوح فشرده آمده است که برخی از آنها در کتاب هم آمده است. این سی دی، مستندی است که می‌خواستم درباره خانم دانشور بسازم نیست و صرفا تبلیغاتی است.

وی درباره زمان ساخت مستند سیمین دانشور هم گفت: تصویربرداری این مستند در ایران و تورنتو به پایان رسیده است و تا زمانی که تهیه کننده‌ای پیدا نکنم این مستند به پایان نخواهد رسید. البته یادآور شوم که تصویربرداری در تورنتو را از طریق دوستی با آقای براهنی داشتم.

میرهاشمی درباره مدت زمان تهیه این اثر توضیح داد: حدود یکسالی تصویربرداری داشتیم که از مقطعی همراه با تصویربرداری، این گفت‌وگو ها را پیاده سازی کردیم. البته برای ساخت مستند می‌خواهم از شیراز به عنوان زادگاه خانم دانشور تصویربرداری داشته باشم.

به گفته وی در چاپ دوم «سرو بی سیمین» مقالات و گفت‌وگوهای دیگری و عکس‌های بیشتری در کتاب درج خواهد شد.

انتهای پیام/و
 
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها