امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21560
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 99
رضا اسماعیلی دبیر یازدهمین جایزه قلم زرین و سرگروه داوران بخش شعر این جایزه در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس درباره روند داوری‌های کتاب‌ها در ...

رضا اسماعیلی دبیر یازدهمین جایزه قلم زرین و سرگروه داوران بخش شعر این جایزه در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس درباره روند داوری‌های کتاب‌ها در بخش شعر اظهار داشت: ما در مجموع 600 عنوان کتاب شعر را داوری کردیم که این کتاب‌های شعر مربوط می‌شود به کتاب‌های منتشر شده در سال 91.

وی افزود: در مجموع کتاب‌ها در 4 مرحله داوری شدند و در مجموع 6 کتاب به مرحله نهایی راه یافتند و نامزد دریافت جایزه قلم زرین شدند.

اسماعیلی درباره کیفیت و کمیت آثار و کتاب‌های شعر اظهار داشت: کتاب‌های شعر در سال 91 کمیت بسیار فراوانی داشتند به خصوص کتاب‌های شاعران جوان بسیار زیاد بود اما کیفیت این کتاب‌ها محل بحث است.

این شاعر اظهار داشت: شاعران کشورمان و به خصوص شاعران جوان چون معمولا در یک رقابت جمعی شعر می‌گویند، معمولا ذهن و زبان نزدیکی دارند و هویت اشعار و کتاب‌های شعر قابل تشخیص نیست به این معنا که اگر شعری از یک شاعر جوان داوری شود، به قدری زبان‌ها و مضامین به هم نزدیک است، که تشخیص شاعر آن مشکل می‌شود و این آسیب جدی است که باید بعد از برگزاری اختتامیه جشنواره در نشست‌هایی بررسی شود.

گفتنی است رضا اسماعیلی به همراه عباس براتی پور و عبدالرحیم سعیدی راد داوران بخش شعر یازدهمین جایزه قلم زرین بودند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها