امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21569
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان، میشل عون رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح در پارلمان این کشور در اظهاراتی بر تفاهم با حزب‌الله لبنان ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان، میشل عون رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح در پارلمان این کشور در اظهاراتی بر تفاهم با حزب‌الله لبنان در سطح راهبردی تاکید کرد و گفت: من این دیدگاه را دارم که مقاومت در حال حاضر نوعی بازدارندگی در برابر اسرائیل است و این امنیت ما را حفظ می‌کند.

برخی رسانه‌های غربی در لبنان در هفته های اخیر تلاش زیادی برای ایجاد اختلاف بین حزب الله لبنان و جریان آزاد ملی این کشور به ریاست میشل عون به کار بسته اند، اما موضع گیری های مقامات ارشد حزب الله و سران جریان آزاد ملی از جمله شخص عون این تلاش‌ها را با شکست مواجه کرده است.

عون در ادامه اظهارات خود خواستار تفاوت قایل شدن بین سلاح‌های داخلی و سلاح دفاع از مرزهای لبنان شده و تاکید کرد: سلاح مقاومت در هیچ جایی از لبنان منتشر نشده است؛ بلکه همچنان در مرزهای لبنان مستقر است.

عون که در گفت‌وگویی رادیویی سخن می گفت، تاکید کرد: شکی بر ضرورت تفاهم لبنانی-لبنانی نیست و ما از ابتدا برای آن تلاش کردیم.

وی در مورد نگرانی خود از ایجاد خلأ قدرت در کشور و از بین رفتن موسسات قانونی گفت که آنچه تاکنون روی می دهد در این راستا است، اما ترمیم اوضاع همچنان معقول است.

رئیس جریان آزاد ملی در مورد ارتباطات خود با عربستان سعودی گفت: هیچ چالشی در این روابط وجود نداشته است، بلکه سیاست های متفاوتی وجود دارد، ما می‌خواهیم که با همه سیاست باز داشته باشیم. وی دیدار خود با علی عواض العسیری سفیر عربستان سعودی در لبنان را در راستای این سیاست باز دانست و دریافت دعوتنامه برای سفر به عربستان سعودی را تکذیب کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها