امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21572
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چاپ چهارم «کاروان صبا» با رویکرد قطعات ماندگار استاد صبا برای سه تار عرضه شده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چاپ چهارم «کاروان صبا» با رویکرد قطعات ماندگار استاد صبا برای سه تار عرضه شده است.

ابوالحسن صبا (1281-1336) موسیقی دان بزرگ و نوازندة چیره دست معاصر در نوازندگی چند ساز استاد بود. از جمله تألیفات او می توان جزوة آموزشی ویولن، چهار جزوه برای سنتور، و یک جزوه برای تار و سه تار را نام برد. در جزوات آموزشی ویولن استاد صبا، قطعات بسیار زیبایی درج است که با انتقال برای سه تار می توان از آنها استفاده کرد.

کتاب حاضر منتخبی است از این آثار که برای سه تار تنظیم شده است و در شیوة نگارش و به نت درآوردن قطعات موسیقی آنها فهرستی متشکل از علائم و نشانه ها تهیه کرده و با به کار بردن آنها ظرائف و حالت ها را به ساختمان اصلی ملودی وارد کرده اند، به ‌نحوی که اگر ملودی بدون این علائم اجرا شود، چارچوب اصلی قطعه باقی می ماند. هجده قطعة این کتاب با اجرای قطعات در نوار "کاروان صبا" مطابقت دارد.

«کاروان صبا» با گرداوری تنظیم برای سه تار از  مسعود شعاری در قطع رحلی با قیمت 4000 تومان در انتشارات سروش منتشر شده است.

علاقمندان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان استاد مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان دفترمرکزی سروش، تلفن 88310610-021 و یا به مرکز پخش پکتا ( نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، مراجعه یا با تلفن 66973203 (20خط) تماس حاصل نمایند. 

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها