امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21577
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 230
مرتضی شاه‌کرم نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس در خصوص جدیدترین اثر نمایشی خود گفت: نمایش «تمام من همه عدو» کاری از خودم است ...

مرتضی شاه‌کرم نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس در خصوص جدیدترین اثر نمایشی خود گفت: نمایش «تمام من همه عدو» کاری از خودم است که از 29 خرداد ماه در اداره تئاتر اجرای عمومی خود را آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه شیوه اجرایی این اثر رئالیسم جادویی است، بیان داشت: «تمام من همه عدو» داستان دو پیرمرد است که 30 است که به اجبار در خانه‌ای زندگی می‌کنند، یکی از این پیرمردها ایرانی و دیگری عراقی است. پیرمرد ایرانی به دلیل اینکه سربازان عراقی خانواده او را به شکل وحشتناکی در جنگ تحمیلی به شهادت رسانده‌اند، یک سرباز عراقی را بدون اینکه کسی بفهمد اسیر کرده است؛ ‌به مرور زمان این حس انتقام به یک وابستگی تبدیل می‌شود و ...

نویسنده نمایشنامه «تو هرگز نخواهی گشت» در پاسخ به این سوال که چرا بیشتر از آثارش در حوزه مقاومت است، گفت: چون من خودم بچه خرمشهر و جنگ هستم، دغدغه‌ام جنگ است و به دلیل اشتباهاتی که برخی از نویسندگان ما در حوزه جنگ انجام داده‌اند قصد دارم در این حوزه فعالیت داشته باشم.

شاه‌کرم در خصوص اجرا در خانه نمایش اداره تئاتر تصریح کرد: از اجرا در اداره تئاتر راضی نیستم زیرا پیش از این آثار ضعیفی در آنجا اجرا شده است و به همین دلیل این سالن با اقبال مخاطب مواجه نیست اگر چه تا به حال استقبال خوبی از نمایش «تمام من همه عدو» شده است.

به گزارش فارس نمایش «تمام من همه عدو» کاری از مرتضی شاه‌کرم است که در آن علی قابشی و مرتضی شاه‌کرم به عنوان بازیگر حضور دارند. این نمایش هر روز به غیر از شنبه‌ها ساعت 18:30 در اداره تئاتر اجرا می‌شود.

این اثر نمایشی پیش از این در جشنواره های مقاومت، نفت و بصیرت شرکت کرده و توانسته جوایز متعددی را از آن خود کند. 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار