امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21591
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمد نهاوندیان رئیس اتاق بازرگانی ایران امروز در بیست و چهارمین نشست هیئت ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمد نهاوندیان رئیس اتاق بازرگانی ایران امروز در بیست و چهارمین نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: اقتصاد به آرامش نیاز دارد و باید مراقب باشیم تا آرامش موجود قابلیت تصمیم‌گیری در بنگاه‌ها را مستمر کند، چرا که از اقدامات و اظهارات التهاب‌آمیز فایده‌ای ندیدیم.

وی افزود : دولت یازدهم با طرح شعار اعتدال آمد و مردم به اعتدال رأی دادند. لذا نخبگان وظیفه دارند تا رویکرد اعتدال را تبیین و کاربردی کنند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه لازمه تحقق عدالت، اعتدال و لازمه اعتدال نیز علم است، گفت: برای رسیدن به اعتدال اقتصادی باید مصادیق مهمی در نظر گرفته شود که از آن جمله می‌توان به تکیه بر مردم یعنی اجرای صحیح اصل 44 ، پیشرفت و عدالت و مصداق سوم تقویت ساختار رقابتی بازار است.

نهاوندیان با تاکید بر اینکه اقتصاد از تیم‌های ناهماهنگ صدمه دیده است و لزوم هماهنگی در بدنه اقتصادی دولت یازدهم تأکید کرد و گفت: بخش خصوصی و دولت آینده باید هماهنگی و همکاری جدی داشته باشند و این نکته را فراموش نکنیم که اتاق بازرگانی هرگز معتقد و متوقع برای مشارکت در تصمیم‌گیری نبوده است.چرا که وظیفه تصمیم‌گیری به عهده حاکمیت است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه طبق اساسنامه نقش اتاق بازرگانی، مشاوره برای سه قوه است، گفت: اتاق بازرگانی در تصمیم‌سازی کمک می‌کند، لذا این حرف نادرست است که بخش خصوصی در فرایند تصمیم‌گیری سیاسی دخالت می‌کند.

وی افزود: اتاق بازرگانی دستگاه سیاسی نیست که در تصمیمات سیاسی نظر بدهد، اما پس از تصمیم‌گیری اتاق‌ها بهترین همکاری را خواهند داشت.

نهاوندیان با تاکید بر سخنان روحانی مبنی بر گسترش فرصت‌های بین‌المللی اظهار داشت: در عین پیشرفت هسته‌ای که حق مسلم ما است، پیشرفت اقتصادی هم حق مسلم مردم ایران است، چرا که حق استفاده از اقتصاد با رونق بالا و همچنین فرصت‌های شغلی همراه با کرامت نیز از حقوقی است که باید استیفا شود.

وی افزود: ارتباط عادلانه و عزتمند باید در دولت آینده در اولویت قرار گیرد و همچنین حرکت جدی برای رفع تحریم‌ها باید در اولویت باشد.

نهاوندیان افزود: بخش خصوصی و اتاق‌های بازرگانی هم می‌توانند پیام رفع تحریم و احترام متقابل و منافع متقابل را با طرف‌های تجاری خود برسانند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ابراز امیدواری کرد، تا با همکاری جدی دولت آینده و فعالان اقتصادی شاهد رفع تحریم‌ها و همکاری گسترده اقتصادی باشیم.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها