امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21602
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برخی سهامداران بورس در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس با گلایه از اینکه نماد ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برخی سهامداران بورس در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس با گلایه از اینکه نماد پالایشگاه بندرعباس تقریبا 50 روز متوقف مانده است، می‌گویند: با مراجعه به شرکت متوجه شدیم که اطلاعات مربوطه به سازمان ارائه شده است.

یکی دیگر از سهامداران با اشاره به اینکه نماد پالایشگاه تهران هم مدتی است متوقف مانده، درباره نماد پالایشگاه نفت بندرعباس می‌گوید: این شرکت سهامداران خرد زیادی دارد و تاکنون سازمان در رابطه با اطلاعات ارائه شده این شرکت عکس‌العملی(انتشار این اطلاعات در سامانه کدال) نشان نداده است.

به گزارش فارس، برخی سهامداران اما از عرضه و تقاضای متعادل در جریان معاملات خبر می‌دهند که این موضوع برای سهامداران تازه وارد که قصد خرید دارند، دارای اهمیت است.

بر اساس این گزارش سهامدار دیگری با اشاره به اینکه بعضی شرکت‌ها در جریان رشدهای اخیر بدون دلیل با افزایش قیمت مواجه شده‌اند، می‌گوید: تقریبا جریان بازار است که سهام شرکت‌ها را بالا و پایین می‌کند.

این معامله‌گران معتقدند؛ برخی سهامداران بدون اطلاع از آینده سهام شرکت‌ها اقدام به خرید می‌کنند و این امر موجب می‌شود تا افراد عادی بازار، فریب بخورند.

اما در رابطه با توقف نمادها؛ بورس از شرکت‌ها درخواست اطلاعات شفاف می‌کند بنابراین در صورتی که شرکت‌ها اطلاعات شفاف ارائه کنند، بلافاصله بورس نسبت به بازگشایی نماد آنان اقدام می‌کند.

در این میان برخی معامله‌گران معتقدند نباید نماد شرکت‌ها بیش از اندازه متوقف بماند، بلکه در صورت عدم ارائه اطلاعات شفاف، بورس آن را از طریق سامانه کدال به سهامداران اعلام و ابهامات مربوط به ارائه اطلاعات شفاف را در این سامانه اطلاع رسانی کند.

پیش از این علی صحرایی، معاون بازار بورس در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه سازمان علاقه‌ای برای بسته ماندن نمادها ندارد، تأکید کرده بود که در صورت ارائه اطلاعات شفاف این نماد ها بازگشایی می‌شوند.

بر اساس این گزارش، مشاهدات خبرنگار فارس از تالار معاملات حاکی از سردرگمی سهامداران نسبت به نمادهای معاملاتی متوقف دارد؛ تنها چیزی که می‌دانند این است که مشکل نماد متوقف شده هنوز بین سازمان بورس و شرکت درباره اطلاعات شفاف سهامداران حل و فصل نشده است. به عبارتی دیگر سهامداران  معتقدند سازمان اگر اطلاعات ناقصی از سوی شرکت ارائه شده و اشکالاتی در اطلاعات وجود دارد باید آن را برای سهامداران شرکت اطلاع‌رسانی کند تا سهامداران هم بدانند در چه بخشی از اطلاعات شرکت‌ها نواقص وجود دارد.

به گزارش فارس، روند صعودی شاخص که به دنبال تحولات سیاسی اخیر و پس از انتخابات پر شور ریاست جمهوری آغاز شده تا به امروز ادامه داشته، به طوریکه تا‌کنون در مجموع بیش از 40 درصد بازدهی نصیب سهامداران شده است.

با توجه به عرضه به موقع شرکت‌ها، بسیاری از سهامدارانی که روز گذشته نمی‌توانستند خرید کنند؛ امروز  این امکان برایشان فراهم شده است.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها