امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2161
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 263
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، کوروش پرند در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با مجتمع سراسری هیئت امنای شرکت‌های صنعتی استان‌ها با ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، کوروش پرند در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با مجتمع سراسری هیئت امنای شرکت‌های صنعتی استان‌ها با اشاره به فعالیت این سازمان در سه سطح بین المللی، ملی و سازمانی، اظهار داشت: در عرصه بین‌المللی اکنون بسیاری از کشورها به توان بالای این سازمان اذعان داشته و در این راستا 60 مربی کشور عراق در مرکز تربیت مربی فنی و حرفه‌ای مشغول فراگیری آموزش‌ها در 4 تیم 15 نفره هستند.

وی ادامه داد: این سازمان در حوزه کشورهای جهان اسلام متولی آموزش‌ مجازی و مربیان فنی و حرفه‌ای است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حضور مربی از کشورهایی همچون تانزانیا، زنگبار، کنیا، بروندی، سومالی در ایران، بیان داشت: رایزنی‌های مختلفی در سطح کشورهای دنیا به خصوص افریقا به منظور حضور مربیان آنها برای فراگیری آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای در کشورمان وجود دارد.

پرند با تأکید بر اینکه شعار سال گذشته یونسکو آموزش برای همه بوده است، گفت: یکی از رویکردهای بین‌المللی سازمان در سال جاری حضور تیم مهارتی کشور در مسابقات 2013 لایپزیک آلمان است که در دوره گذشته توانستیم، در میانگین امتیازات از 51 کشور دنیا رتبه ششم را به خود اختصاص دهیم.

وی با اشاره به تلاش برخی کشورها و شرکت‌ها به منظور تحریم ایران در این مسابقات، بیان داشت: برخی برای تحت الشعاع قرار دادن تیم مهارتی ایران در مسابقات جهانی برنامه‌ریزی کرده تا با فشار، مانع حضور جوانان مهارتی کشور در چند رشته شوند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تاکید کرد: یونسکو مدعی شعار آموزش برای همه است، اما حذف ایران از دو رشته مهارتی در مسابقات بین المللی با این رویکرد مغایرت دارد و همچنین سازمان جهانی مهارت نیز عنوان می‌کند که یک سازمان غیرسیاسی بوده، اما عملاً به دنبال حذف دو تیم کشورمان از مسابقات است.

پرند در خصوص چگونگی وضعیت شرکت‌کنندگان مسابقات جهانی مهارت تصریح کرد: جوانان نخبه مهارتی کشور اکنون در اردوهای آمادگی به سر می‌برند، تا از لحاظ مهارتی، جسمانی و روحی با تلاش و پشتکار با آمادگی کامل به منظور حضور در مسابقات برسند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه نخبگان مهارتی کشور باید جذب بازار صنعت شوند، عنوان کرد: در کشورهای دیگر روی این افراد به خوبی سرمایه‌گذاری می‌شود و آنها جذب مراکز مربوط به تخصص خود خواهند شد.

وی با اشاره به سه نظام در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از تدوین نظام احراز اشتغال و ارائه آن به دولت برای تصویب خبر داد و گفت: در حال حاضر در 700 مرکز دولتی و 12 هزار و 500 دانشگاه آزاد و فعال در بخش‌های مختلفی همچون صنعت، خدمات، کشاورزی آموزش ارائه می‌شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای افزود: در حال حاضر 5 هزار استاندارد در این بخش‌ها وجود دارد و در برخی استانداردها نیز با تغییرات فناوری روبه‌رو هستیم که با سرعت به روز می‌شود و اکنون در همین راستا 2 هزار استاندارد به روز رسانی شده است.

وی اولویت سازمان فنی و حرفه‌ای را در بحث شهرک‌های صنعتی ارتقا و توجه به بهره‌وری نیروی کار دانست و تصریح کرد: یکی از زمینه‌های رسیدن به این موضوع، افزایش مهارت در بخش‌های مختلف خواهد بود.

در این مراسم همچنین عضو هیئت امنای شرکت های صنعتی استان ها، خواستار راه‌اندازی مراکز فنی و حرفه‌ای در شهرک های صنعتی استان تهران شد و بیان داشت: مدیریت شهرک‌ها می‌تواند زمین رایگان به منظور تأسیس مراکز دراختیار این سازمان قرار دهند.

جلالی تأکید کرد: در حال حاضر 15 شهرک در تهران وجود دارد که عضو هیئت امنای شهرک‌های صنعتی هستند و در کل کشور نیز 30 هزار واحد صنعتی وجود دارد که امیدواریم با عضویت این واحدها نیز بتوان در راستای ارتقای تولید و بهبود کیفیت آموزش‌ها اقداماتی انجام داد.

به گفته وی از مباحث مهم در آموزش‌های مهارتی سرعت، دقت، انضباط و تعهد بوده که باید در آموزش‌ها مورد توجه قرار گیرد.

جلالی ادامه داد: صنعت‌گران در خط مقدم جبهه جنگ و تحریم‌ها و فشارها هستند که باید با برنامه‌ریزی و تلاش همه‌جانبه مسئولان و بخش خصوصی مشکلات را حل کرد.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها