امروز : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 28
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21611
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 88
البرز محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به وضعیت تعاونی‌های تولیدی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های وزارت تعاون، ...

البرز محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به وضعیت تعاونی‌های تولیدی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور حمایت و تقویت تعاونی‌های تولید، استفاده از منابع صندوق توسعه ملی است و در این راستا نزدیک به 12 هزار میلیارد ریال ناز به اعتبار پیش بینی شده است.

مدیرکل تعاونی‌های تولید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه صندوق توسعه ملی 2 عامل را برای پرداخت تسهیلات در نظر می‌گیرد، تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد و یا تأمین سرمایه در گردش واحدها، که این دو موضوع طبق آیین‌نامه صندوق توسعه ملی انجام می‌شود.

مدیرکل تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در سال گذشته به تعاونی‌های در بخش صنعت و معدن تسهیلات پرداخت شده است، بیان داشت: حدود 1700 طرح ارائه شد که نزدیک به 700 طرح آن پیشرفت فیزیکی کمتر از 70 درصد داشته و در حال رایزنی هستیم، تا بتوان این طرح‌ها را در لیست پرداخت اعتبارات صندوق توسعه ملی قرار داد.

وی افزود: از 900 طرح دیگر 450 طرح تعاونی نیاز به سرمایه در گردش داشته و بقیه طرح‌های تعاونی ایجادی بوده است.

به گفته محمدی، نزدیک به 400 طرح تعاونی تولیدی برای دریافت تسهیلات به بانک‌ عامل صندوق توسعه ملی معرفی شده ‌است.

محمدی با بیان اینکه در سال جاری نیز طرح‌های تولیدی به صندوق توسعه ملی معرفی شده‌اند، گفت: 402 طرح بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی، نزدیک به 25 میلیارد ریال و طرح‌هایی که سرمایه در گردش نیاز داشته 77 طرح بود که آن هم 440 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارند.

مدیرکل تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: در مجموع نزدیک به 500 طرح تاکنون در چهار ماهه اول سال به صندوق توسعه ملی معرفی شده که منتظر برگزاری نخستین جلسه صندوق برای تصمیم‌گیری و بررسی آنها هستیم.

به گفته محمدی، اواخر خردادماه سال جاری طرح‌های تعاونی به کارگروه صندوق معرفی شده و امیدواریم این طرح‌ها به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه برای توانمندسازی و حمایت از بخش تعاون اعتباری بر ردیف بودجه در نظر گرفته می‌شود، تصریح کرد: 40 میلیارد تومان از سوی صندوق مهر امام رضا(ع) برای گروه‌های پشتیبان تعاونی تولیدی در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار