امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21613
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 16 تیر ماه در مراسم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 16 تیر ماه در مراسم راه‌اندازی و آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه کارخانه شیرخشک و پودر بستنی اتسا (وابسته به ایتام) در قم اظهار داشت: کمک به ایتام یک وظیفه دینی و شرعی و منشأ خیر و برکات است، بنابراین این روحیه همگرایی باید در کشور تقویت شود.

وی با اشاره به عمل خیرخواهانه صنعتگران قم در کمک به ایتام افزود: اینکه بخشی از هزینه و بودجه کارخانه تولید شیر در اختیار ایتام استان قم قرار گرفته قابل ستایش است.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمک به ایتام نیاز به حمایت‌های قانونی دارد، اما این حرکت و سرمایه‌گذاری صنعتی برای برآوردن نیاز ایتام باعث خشنودی خداوند و خلق او خواهد شد.

لاریجانی با بیان اینکه امکانات صنعتی و تولیدی باید در قم رشد و توسعه یابند، خاطرنشان کرد: در زمانی برخی به ما خرده می‌گرفتند که چرا در شهر مذهبی همچون قم باید نقش اقتصاد پررنگ باشد، که در پاسخ به آنها گفتیم این اقتصاد است که به ترویج مذهب کمک می‌کند، بنابراین با توجه به شرایط آب و هوایی قم مزیت‌های آن نیز باید افزایش یابد.

وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری صنعتی باید هر چه بیشتر در استان قم افزایش یابد، چراکه با ادامه این مسیر، مشکلات اقتصادی و بیکاری در این شهر حل شده و آن را به مدینه فاضله مورد نظر نزدیک خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: قم نیاز به تحولات صنعتی و کشاورزی دارد که در این راستا یک بسته اقتصادی در بودجه سال جاری برای توسعه این شهر و دیگر نقاط کشور پیش‌بینی شده است.

لاریجانی با اشاره به برگزاری پرشور انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتخابات ریاست جمهوری با سرافرازی کامل انجام شد و امیدواریم دولت آینده دولتی قوی و متوجه به نیازهای کشور باشد.

وی اضافه کرد: دو منطقه در ارزیابی کلان کشور از درجه حرارت بالایی برخوردارند یکی اقتصاد و دیگری شرایط بین‌المللی که باید به آنها توجه جدی‌تری صورت گیرد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور ادامه داد: هر چند دشمنان نظام در ظاهر از انتخابات ایران ابراز خشنودی کردند اما باید اذعان کرد آنها به هیچ عنوان اصل نظام را قبول ندارند که تحریم‌های اخیر آنان این امر را اثبات می‌کند.

لاریجانی چشم‌انداز آینده کشور را روشن دانست و گفت: آینده کشور در گرو توجه به اقتصاد و باروری آن است و این امر با رونق تولید حاصل خواهد شد، چراکه تاکنون عدم توجه به تولید زیان‌های بسیاری را به کشور تحمیل کرده است.

نماینده قم در ادامه بیان کرد: استان قم باید مسیر توسعه و پیشرفت را ادامه دهد چراکه توسعه و آبادانی این شهر توجه به تولید آن است.

وی با اشاره به صادرات صنایع لبنی شرکت اتسا به کشور عراق بیان داشت: در اطراف کشورمان بازارهای خوبی وجود دارد اما غفلت از آن سبب شده دیگر کشورهای جهان وارد آن شوند، بنابراین توجه به صادرات باید در ایران نهادینه شود که این امر یک برد اقتصادی برای ما در پی خواهد داشت.

نماینده قم با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی بالای کشور عراق افزود: در عراق ظرفیت‌های اقتصادی خوبی وجود دارد و مردم و مسئولان دو کشور نیز از روابط حسنه‌ای برخوردارند که باید راه‌های صادرات دو کشور باز شده و در این مسیر نیز ایران با دنده سنگین حرکت کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با قدردانی از مسئولان شرکت صنایع لبنی اتسا خاطرنشان کرد: این شرکت باید افتخار کند که تولید و صنعت را در کمک به ایتام توسعه داده، لذا دیگر صنعتگران قم نیز باید در این حرکت خیرخواهانه حضور جدی داشته باشند.

علی لاریجانی در پایان این مراسم کلنگ بهره‌برداری و توسعه شرکت صنایع لبنی اتسا را به زمین زد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار