امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21618
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 65
محمود گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اعلام زمان عرضه 5 درصد از سهام هلدینگ نفت، گاز ...

محمود گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اعلام زمان عرضه 5 درصد از سهام هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین در بازار دوم بورس گفت: یک میلیارد و 450 میلیون سهم روز سه‌شنبه عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: کارگزاری صبا‌تأمین به عنوان کارگزاری عرضه‌کننده، مجموعا 29 هزار میلیارد ریال از مجموع سهام کل شرکت را به بازار دوم بورس می‌آورد.

مدیرعامل کارگزاری صبا تأمین، ادامه داد: این شرکت برای سال مالی منتهی به سی و یکم اردیبهشت‌ماه 92، 57 تومان و EPS شرکت برای سال آینده نیز 82 تومان پیش‌بینی شده است.

به گفته مسئولان بورس، تأمین اجتماعی تعهد دارد تا 10 درصد از سهام هلدینگ پتروشیمی تأمین را در بورس عرضه کند.

‫بزرگترین هلدینگ نفت و گاز سازمان تامین اجتماعی یک بار عرضه شد اما به دلیل قیمت بالای آن ناموفق ماند.

به گزارش فارس، حدود 96 درصد از سهام این شرکت متعلق به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و حدود سه درصد نیز متعلق به سرمایه گذاری صبا تامین است.

بر اساس این گزارش، معاون برنامه‌ریزی هلدینگ تاپیکو پیش از این گفته بود: سود اصلی شرکت در سال 1387 حدود 70 درصد و در سال 1391 حدود 96 درصد بوده که در بخش نفت و گاز و پتروشیمی سرمایه‌گذاری شده و استراتژی تاپیکو متمرکز بر صنعت نفت است.

فتح اللهی با بیان این که 90 درصد سود هلدینگ از طریق شرکت‌های بورسی تامین می‌شود، اظهار کرد: این هلدینگ از شفاف‌ترین شرکت‌هاست که در آستانه ورود به بورس قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه این شرکت 93 درصد در بخش نفت و گاز و 7 درصد در سایر بخش‌ها سرمایه‌گذاری کرده است، تصریح کرد: این هلدینگ دارای 40 شرکت است که 21 شرکت آن مدیریتی و 19 شرکت غیر مدیریتی است و قرار است 10 درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) توسط شرکت کارگزاری صبا تامین واگذار شود.

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها