امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2162
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 193
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، صادق واعظ‌‌ زاده رئیس مرکز الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت و عضو مجمع تشخیص مصلحت ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، صادق واعظ‌‌ زاده رئیس مرکز الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران طی سخنانی با تاکید بر اینکه "ساختارها را باید دوباره سازماندهی کرد"، اظهار داشت: تمام دولت باید بصورت یک مجموعه هماهنگ کار کنند تا اقتصاد ما مبتنی بر دانش شود؛ به نظر من ظرفیت‌های انسانی مجموعه‌های دانش‌بنیان بسیار بیشتر از محصولاتی است که این شرکت‌ها تولید می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه "کار و تلاش و نوآوری برای کشور ضروری است"، تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب قدم‌های بسیار بزرگی برداشته شد اما مشکلات عظیمی هم در کشور وجود دارد که یکی از این مشکلات، عقب ماندن اقتصاد از وضعیت مطلوب و در قیاس با رقبا است.

رئیس مرکز الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت با بیان اینکه "برای پیشرفت سریع کشور حلقه مفقوده‌ای وجود ندارد"، گفت: ما تمام ساختارها را در کشور داریم اما این ساختارها بر سر جای خود قرار ندارند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: جمعیت کشور اکنون جوان است و جوان بودن جمعیت یک فرصت بسیار مناسب برای پیشرفت است اما باید بدانیم که این فرصت در حال از دست رفتن است.

واعظ زاده در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه "بعضی کشورهای همسایه ما در حال پیشرفت سریع هستند"، اظهار داشت: به نظر من مشکلات کشور آنقدر وسیع نیست که بتواند مانع پیشرفت کشور شود؛ ما در طول 10 تا 12 سال آینده به پیشرفت حقیقی نیاز داریم و در این راه باید از سرمایه‌های انسانی و منابع کشور بتوانیم به خوبی استفاده کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه "هیچ کشوری در شرایط اغتشاش سیاسی پیشرفت نمی‌کند"، تصریح کرد: دولت باید از مرکز مناقشات سیاسی دور شود.

به گفته واعظ زاده، تورم، بیکاری و تولید جزو مشکلات اصلی کشور است و باید نقدینگی بیش از 400 هزار میلیارد تومانی که اکنون سرگردان است وارد عرصه‌های تولید شود و اگر مشکل تولید حل شود تورم و بیکاری هم درمان می‌شود.

واعظ زاده راهکار هدایت نقدینگی‌های سرگردان به سمت تولید را سیاست‌گذاری‌های درست و صرف منابع دولتی بدون چشم‌داشت، دانست و گفت: سیاست‌های کلان در گذشته تهیه و ابلاغ شده است اما بعد از ابلاغ آنها اغلب قدمی برای اجرای آنها برداشته نشد و در این زمینه اجرای قانون اصل 44 جزء موارد استثنا بود.

رئیس مرکز الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت با بیان اینکه "اکنون قانون تجاری‌سازی اختراع‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان درست اجرا نمی‌شود"، تصریح کرد: اگر رئیس‌جمهور شوم، منابع شرکت‌های دانش‌بنیان و رونق تولید را از سه هزار میلیارد تومان که از منابع دولتی پیش‌بینی شده است، برای ایجاد اشتغال و دانشی کردن اقتصاد تا 30 هزار میلیارد تومان افزایش خواهیم داد.

وی با بیان این اعتقاد که "طرح‌های اشتغال ضربتی دولت‌های خاتمی و بنگاه‌های زودبازده دولت‌های احمدی‌نژاد موفق نبود"، افزود: نیروی کار کشور ارزان و هوشمند است و می‌تواند یک مزیت در رقابت‌های بین‌المللی برای ما باشد.

واعظ زاده در پایان با بیان اینکه "در مذاکرات دیپلماتیک، مسئولان باید به مسائل اقتصادی هم توجه کنند"، ادامه داد: شخصیت‌های علمی، سیاسی و جوانان به من برای حضور در انتخابات پیشنهادهایی دادند و من با بازدید از مراکز تولیدی و علمی به دنبال ارزیابی میدانی مشکلات و نیازهای این مراکز هستم و به زودی برای انتخابات ریاست جمهوری تصمیم خود را اعلام می‌کنم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها