امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21635
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 170
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، درگیری میان دو گروه از مخالفان دولت سوریه ده‌ها کشته و زخمی بر جای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، درگیری میان دو گروه از مخالفان دولت سوریه ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت. این درگیری روز جمعه در شهر «آدنا» در نزدیکی مرز ترکیه، بین گروه موسوم به «جوانان آزاد ادلب» و یکی از گروه‌های وابسته به القاعده رخ داده است.

گروه موسوم به «ناظران سوری حقوق بشر» گزارش داده است که پس از این درگیری بدن یکی از فرماندهان مخالفان و برادرش، بدون سر پیدا شده. سر این دو نفر بعدا در یک سطل زباله در میدان مرکزی شهر پیدا شده است.

دلیل این درگیری هنوز مشخص نیست، اما خبرگزاری رویترز نوشته است که گروه‌های وابسته به القاعده که از خارج از سوریه به این کشور آمده‌اند، به دنبال گسترش درگیری‌ها به کشورهای دیگر و ایجاد یک حکومت منطقه‌ای هستند و برخی دیگر از این گروه‌ها با این نظر مخالفند و همین امر به بروز درگیری بین آن‌ها می‌انجامد.

یکی از این گروه‌ها، گروه «امارت اسلامی شام و عراق» است که به تازگی اعلام موجودیت کرده است. این گروه که یکی از شاخه‌های جدید القاعده است، معتقد به ایجاد امارتی اسلامی در منطقه شام و عراق است و قصد دارد درگیری‌های منطقه‌ای ایجاد کند. اخیرا درگیری‌های متعددی میان این گروه و گروه «جبهه النصره» که پیشتر در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا قرار گرفته‌اند، گزارش شده است.

گروه تروریستی «امارت اسلامی شام و عراق» اخیرا حضور بیشتری در سوریه پیدا کرده و با برخوردهای خشونت‌بار از جمله بریدن سر اعضای گروه‌های رقیب و انتشار فیلم آن‌ها سعی در کنار زدن گروه‌های دیگر می‌کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها