امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21638
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 243
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان صبح امروز (یکشنبه) در همایش «نکوداشت ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان صبح امروز (یکشنبه) در همایش «نکوداشت هشت سال تلاش جهادی و تجلیل از رئیس جمهور و دولت خدمتگزار» که در سالن همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شد با بیان اینکه بنده انتظار تقدیر و تشکر نداشتم اظهار داشت: شما بزرگواری کرده و از برادر و همکار خود که برای شما هم زحمت و هم خبر داشت تقدیر کردید.

احمدی نژاد ضمن گرامی داشتن یاد امام و شهدا ادامه داد: آنها دنیای جدیدی را به روی بشریت باز و افق نگاه ما را از مسائل محدود به فضای بی‌نهایت انسانی هدایت کردند.

رئیس جمهور با اشاره به تصمیمات متعدد دولت در هشت ساله گذشته و تاثیرات آن در تحولات داخلی و سطح بین المللی تصریح کرد: ما در جمع مدیران رسانه‌ای هستیم که مسئول فرهنگ عمومی کشور و غنای فکری جامعه هستند؛ رسانه و زبان، اندیشه و هویت ملت ایران و انقلاب اسلامی محسوب می‌شوند و از این رو رسانه ملی باید کانون نخبگان، صاحبنظران و متفکران باشد.

وی با بیان اینکه بنده در این جمع می‌خواهم به تبیین مبانی حرکت و دکترین دولت بپردازم خاطر نشان کرد: به صورت معمول در نگاه به یک دولت تک تک اقدامات ارزیابی می‌شود و کمتر اتفاق می‌افتد که مجموع اقدامات گسترده هشت سال در یک چارچوب نظری و مبنای روشن تحلیل شود.

احمدی‌نژاد مانیفست عمل دولت را برآمده از ارزشهای  الهی،انقلاب اسلامی، راه امام و نظرات مقام معظم رهبری دانست و ادامه داد: دولت از ابتدا با یک نظریه جامع و روشن و با برنامه عملیاتی کار خود را آغاز کرد و ما در این هشت سال حتی در یک ساعت هم این اتفاق برایمان نیفتاد که ندانیم باید چه کاری انجام دهیم و همیشه در یک چارچوب معین تلاش کردیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت مطلقا کار پراکنده نکرده است، تصریح کرد: برای تحلیل حرکت دولت در این هشت سال باید به اصل انقلاب بازگشت چرا که این دولت بدون انقلاب بی معنا است.

وی انقلاب اسلامی را راه و معیار ارزیابی عنوان کرد و به تشریح اهداف انقلاب پرداخت و گفت: برخی تصور می‌کنند انقلاب تمام شده یا به موزه پیوسته است درحالی که این اشتباه و خود فریبی است، چرا که ریشه انقلاب متعلق به دوره ما نبوده و ریشه آن در تاریخ است همانطور که از نظر جغرافیایی نیز منحصر به ما نبوده و استمرار حرکت تاریخی انسان برای رسیدن به قله‌ها است.

احمدی‌نژاد انقلاب اسلامی را یک امر جاری در مناسبات انسانی دانست و با طرح این پرسش که این انقلاب برای جابه‌جایی در قدرت بوده است یا خیر گفت: پاسخ روشن است ما به دنبال یک تحول عظیم و حکومت آرمانی هستیم، چرا که جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی منهای آرمان‌های بلند الهی و انسانی بی‌معناست و در غیر این صورت دیگر تقدس و تفاوتی نداشته و ارزش فداکاری هم ندارد.

رئیس جمهور هدف از انقلاب را آزاد کردن و نجات انسان‌ها و همچنین برپایی جامعه پیشرفته، مقتدر و سرشار ازپاکی و عدالت در ایران و جهان عنوان کرد.
احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه انقلاب و اهداف آن در کرات دیگر محقق نمی‌شود، گفت: اهداف انقلاب یک مسئله ذهنی نیست، انقلاب در متن جامعه و برای جامعه و با اهداف بسیار روشن برپا شده است.
وی افزود: تمام تاریخ انقلاب و تمام فراز و نشیب های آن همه فرصت بودند. انقلاب یک موجود زنده است، همه حوادث فرصت است، البته اگر درست استفاده نکنیم ممکن است به تهدید تبدیل شود.
رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: اما سوال اصلی اینجاست که خاستگاه این انقلاب کجاست؟ خاستگاه انقلاب ایران است. گرچه انقلاب یک انقلاب عظیم انسانی است اما خاستگاه آن ایران است و به آن اصرار داریم و افتخار می‌کنیم.
احمدی‌نژاد ادامه داد: خاستگاه انقلاب ایران است برای اینکه تحولات انسانی بزرگ نیازمند مبانی مستحکم انسانی و نظری است و با هیجانات و احساسات لحظه‌ای تنها به تصمیماتی خواهیم رسید که هم‌اکنون در دنیا جاری است.
رئیس‌جمهور ادامه داد: هر مکتب و آرمانی زمانی پایدار می‌ماند و فرصت اثرگذاری عمیق پیدا می‌کند که یک ملت بافرهنگ و متعالی، یک ملت ادیب و فرهنگی و یک ملت آشنا به معارف انقلاب پشت آن قرار بگیرد و الا شانس ماندگاری ندارد.
*ملت ایران همواره موحد و کمال جو بوده است
احمدی نژاد با بیان اینکه انسان غصه می‌خورد زمانی که عده ای از مرتجعین ملت ایران را به دروغ آتش‌پرست معرفی کردند تا تا غارت‌گری‌های پس از صدر اسلام را توجیه کنند، تصریح کرد: ملتی مانند ملت ایران همیشه موحد،کما‌ل جو و عدالت‌طلب بوده است ، ارزش‌های الهی را پاس داشته است ، هیچ گاه به دنبال تجاوز نبوده است. ملت ایران ملتی بوده است که از ابتدا به دنبال پیامبران و راه سعادت الهی بوده است، حضرت زرتشت را انتخاب کرد و وقتی که قرار بود پیام توحید از طریق حضرت عیسی منتشر شود ایرانی‌ها از آن استقبال کردند منتظر ظهور پیامبر اسلام بودند و هیچ گاه بت‌پرست نبودند.
وی افزود: ملت ایران زمانی جهان را مدیریت می کرد و تجربه مدیریت جهانی را دارد، هر جای دنیا که می‌رود آثار فرهنگی از خود بر جا می‌گذارد خاستگاه انقلاب چنین ملتی است.
رئیس‌جمهور ادامه داد: ایران به لحاظ موقعیت جغرافیایی برتر است، به لحاظ فرهنگ‌سازی و حق‌طلبی در سطح دنیا برتر است، به لحاظ هوش و ذکاوت در صدر است، ملت ایران ملتی است که پیشگام فرهنگ و علم و اندیشه بوده است و دنیا مدیون چنین ملتی است.
*ما به توانمندی‌ها، شایستگی‌ها و ظرفیت‌های عظیم ملت ایران باور داریم
احمدی‌نژاد گفت: ما به توانمندی‌ها، شایستگی‌ها و ظرفیت‌های عظیم ملت ایران برای راهبری یک انقلاب عظیم و انسان‌ساز باور و ایمان داریم. ما باور داریم که ملت ایران دو ماموریت بزرگ را می‌تواند انجام دهد اول آنکه بر اساس اصول انقلاب ایران را بسازد، این مسئله می‌تواند تمام مناسبات دنیا را اصلاح کند، ملت ایران هم شایستگی این را دارد که بتواند تمام دنیا را اصلاح کند و هم توانایی آن را دارد.
رئیس‌جمهور ادامه داد: ما معتقدیم با تکیه بر ایران می‌توان پرچم عدالت و توحید را در تمام جهان برافراشت، معتقدیم با ملت ایران می‌توان نظم جهانی را جایگزین نظم فعلی کرد.
ادامه دارد... انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها