امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2164
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 319
فروش جهانی دستگاه‌های الکترونیکی با قابلیت اتصال به اینترنت از جمله گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های لوحی و رایانه‌های شخصی همچنان رو افزایش است و ...

فروش جهانی دستگاه‌های الکترونیکی با قابلیت اتصال به اینترنت از جمله گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های لوحی و رایانه‌های شخصی همچنان رو افزایش است و پیش‌بینی می‌شود، در سال 2017 میلادی در مجموع 2.2 میلیارد دستگاه به ارزش 814. 3 میلیارد دلار در سال 2017 میلادی وارد بازار جهانی شود.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از دهندو بیزنس‌لاین، مرکز تحقیقاتی IDC اعلام کرد که عرضه این قبیل محصولات در سال 2012 میلادی با رشد 29.1 درصدی به یک میلیارد دستگاه رسید، تا با این اتفاق ارزش بازار یاد شده در این سال 576.9 میلیارد دلار محاسبه شود.

این مرکز تحقیقاتی همچنین پیش‌بینی کرده است که بازار یاد شده بازهم به جلو حرکت خواهد کرد و در نهایت طی سال 2017 میلادی شاهد خواهیم بود که 2.2 میلیارد دستگاه الکترونیکی به ارزش 814.3 میلیارد دلار وارد بازار جهانی شوند.

باب ادونل (Bob O’Donnell) مدیر برنامه‌های IDC در این خصوص گفت: «کاربران خانگی و تجاری هم‌اکنون به گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های لوحی و رایانه‌های شخصی چشم دوخته‌اند و این زنجیره همچنان با محبوبیت فراوان به فروش خود ادامه می‌دهد».

رشد قابل ملاحظه این بازار در سال گذشته مربوط به رایانه‌های لوحی می‌شود که طبق آمار موجود فروش این ابزارها طی سال 2012 میلادی نسبت به سال قبل از آن 78.4 درصد بیشتر شد. کارشناسان اعلام کردند که در سال گذشته در مجموع 128 میلیون دستگاه رایانه لوحی در جهان به فروش رسید.

مرکز تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرده است که در سال 2013 میلادی فروش جهانی رایانه‌های لوحی نسبت به رایانه‌های شخصی بیشتر خواهد شد و در سال 2014 هم رایانه‌های همراه از رایانه‌های لوحی عقب خواهند ماند.

گفته می‌شود که در سال 2017 میلادی 352 میلیون دستگاه رایانه لوحی در جهان به فروش خواهد رسید.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها