امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2165
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 324
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از مشهد مهدی کوچک‌زاده دقایقی پیش در همایش باید‌ها و نباید‌های رئیس‌ جمهور در محل دانشگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از مشهد مهدی کوچک‌زاده دقایقی پیش در همایش باید‌ها و نباید‌های رئیس‌ جمهور در محل دانشگاه فردوسی این شهر اظهار کرد: رئیس ‌جمهور باید منطبق بر درس‌های قرآن و نهج‌البلاغه کشور را اداره کند.

وی افزود: عدالت‌محوری یکی از درس‌های مهمی است که می‌توان از نهج‌البلاغه در کشورداری استفاده کرد؛ اگر عدالت حاکم شود همه مشکلات حل می‌شود.

* وعده خوشی و رفاه کاندیداتورهای انتخابات به منزله ترک جهاد است

کوچک‌زاده با بیان اینکه در شرایط فعلی باید آحاد ملت آگاه باشند و نباید وعده خوشی به آنها داده شود، خاطرنشان کرد: در مورد سیاست خارجی برخی کاندیداتورها ادعا می‌کنند که باید روابط خود را با دنیا اصلاح کنیم نه اینکه مانند قلدرها سروصدا کنیم.

وی ادامه داد: این مسئله با درس‌های نهج‌البلاغه تناقض دارد و به نوعی می‌توان ادعا کرد وعده خوش، رفاه و نجنگیدن در برابر صلح به معنی ترک جهاد است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نهج‌البلاغه، فرمایشات امام راحل و درس‌های انقلاب باید مبنای حرف‌های کسانی باشد که در هشت‌سال دفاع مقدس در صحنه جنگ حضور داشتند، یادآور شد: امروز شاهد آن هستیم که برخی کاندیداتورهای حاضر در صحنه انتخابات یا فرمانده جنگ بودند یا نخست‌وزیر و یا سمتی در این حوزه داشتند و آیا عملکرد فعلی آنان مطابق با شعارها و درس‌های انقلاب هست.

وی افزود: اگر به فرمایشات امام راحل در صحیفه نور دقت کنیم به این مسئله پی می‌بریم که امروز باید برابر ظلم ایستاد و جنگید چرا که باید عزت خود را حفظ کنیم.

 

* گفتمان کاندیداتور‌ها، وعده‌های 60 یا 70 هزار تومان به مردم شده است

 

کوچک‌زاده با تاکید بر اینکه برخی کاندیداتورها ارزش‌های انقلاب را وارونه کرده‌اند، گفت: آیا صحیح است که در جایی که باید گفتمان کنیم، وعده 60 یا 70 هزار تومانی به مردم دهیم و یا وعده رفاه، مذاکره، خوشی به مردم دهیم.

وی تأکید کرد: بنده مخالف با ائتلاف‌ها هستم چرا که همه ائتلاف‌ها متصل به یک حلقه بوده و این نشان‌دهنده دروغ و بی‌صداقتی است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: چرا در صحنه گفتمان انتخابات هیچ کدام از کاندیداتورها حرفی از آخرت نمی‌زنند و همه به دنیا و وعده و خوشی دنیای بسنده کرده‌اند.

کوچک‌زاده با برشمردن سه مؤلف اصلی و تأثیر‌گذار در تصمیم‌گیری‌ها تصریح کرد: اطلاعات صحیح، تخصص و نداشتن حب و بغض در نتایج کار سه مؤلفه اصلی موفقیت‌ در تصمیم‌گیری توصیف می‌شود.

کوچک‌زاده اذعان داشت: از گردش اطلاعات صحیح در جامعه رنج می‌بریم؛ رسانه‌های موجود به وضعیت اطلاع‌رسانی شفاف‌ نمی‌پردازند و شاهد آن هستیم اخباری از قبیل فلانی ائتلاف می‌کند، فلانی چنین می‌کند و چنان می‌کند در عرصه انتخابات در رسانه‌ها بیداد می‌کند.

وی ادامه داد: در حوزه تخصص با داشتن اطلاعات صحیح می‌توانیم به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کنیم؛ البته در عرصه سیاسی ملت ایران مدرک‌نگرفته، پیروزی و دستاوردهای ارزشمندی را کسب کرد.

کوچک‌زاده گفت: یکی از مسائلی که سبب بروز مشکل می‌شود داشتن حب و بغض نسبت به نتایج یک کار و یک تصمیم است؛ همین که برخی کاندیداتورها در محافل متعدد اعلام می‌کنند در نظر‌سنجی‌ها بیشترین مقبولیت را دارند مرتبط با این مسئله است.

* تعریف انتخابات ریاست جمهوری در دو جریان ارتجاع و جریان پیشرفت

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری 92 تصریح کرد: به طور قطع انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم به رغم وجود جریان‌ها و کاندیداهای متعدد در دو جریان قابل تعریف است؛ جریان ارتجاع یا بازگشت و جریان پیشرفت.

وی افزود: جریان بازگشت معتقد است باید به گذشته برگردیم و کشور را با شیوه گذشته اداره کرد و جریان پیشرفت معتقد به کسب تجربه از نقاط قوت دولت‌ها و رفع نقاط ضعف است.

کوچک‌زاده با تاکید بر اینکه چیزی به اسم جریان انحرافی نمی‌شناسم تأکید کرد: انحراف فرض است نه جریان؛ برای شناسایی انحراف باید به شاخص‌های آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: انحراف به معنی مخالفت با مشی ولایت فقیه است و هر فردی با دقت نظر و شناخت خود می‌تواند فرد انحرافی را شناسایی کند.

انتهای پیام/70023/صا40/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها