امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21656
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 107
غلامرضا اعوانی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: بیست و سومین کنگره جهانی فلسفه با موضوع اصلی ...

غلامرضا اعوانی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: بیست و سومین کنگره جهانی فلسفه با موضوع اصلی «فلسفه به عنوان روش زندگی» (13 تا 19 مرداد) در آتن برگزار می‌شود که در این کنگره بزرگان و صاحب‌نظران فلسفه دنیا حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه عضو هیأت مدیره اتحادیه‌ی بین‌المللی انجمن‌های فلسفه جهان (FISP) و رییس پنل فلسفه اسلامی است، گفت: همه انجمن‌های فلسفی باید اساسنامه خود را در این اتحادیه به تصویب برسانند، من نیز یک انجمن بین‌المللی فلسفه اسلامی تأسیس و با اساسنامه مشخص به ثبت رساندم که در این کنگره نیز دارای یک پنل مجزا است.

رییس پنل فلسفه اسلامی کنگره جهانی آتن عنوان کرد: اتحادیه بین‌المللی انجمن‌های فلسفه جهان بیش از صد و سی سال پیشینه دارد و هر پنج سال یکبار اعضای هیأت مدیره خود را انتخاب می‌کند، این انجمن بیش از صد سال است که کنگره‌های سالیانه برگزار کرده و در هر کنگره نزدیک به دویست اثر ارایه و حدود صد پنل اجرا می‌شود که یکی از آنها پنل فلسفه اسلامی است.

اعوانی با تأکید بر اینکه این روزها مشغول تهیه و نگارش مقالات کنگره جهانی فلسفه است، اظهار کرد: علاوه بر ریاست پنل و عضویت هیأت مدیره در چند سخنرانی با مباحث «اسلام و مدرنیته»، «تاریخ فلسفه» و ... نیز شرکت خواهم داشت. این کنگره در هشت روز و پیش از آن نیز یک پیش کنگره در خود دانشگاه آتن با حضور بزرگترین متفکران و فیلسوفان برپا می‌شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها