امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21663
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 106
«رحیم خاکی» اولین عضو قرآنی بنیاد ملی نخبگان در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: پیشنهاد ...

«رحیم خاکی» اولین عضو قرآنی بنیاد ملی نخبگان در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: پیشنهاد برگزاری نمایشگاه قرآن که در دولت‌های قبلی پایه‌ریزی شده، یکی از مهم‌ترین ارکان‌ فعالیت‎های قرآنی در کشور و همچنین جهان اسلام است.

وی با بیان اینکه در نمایشگاه قرآن که در ماه مبارک رمضان برگزار می‎شود، مجموعه‌ای از اطلاعات و گزارشی از رخدادهای قرآنی در طول سال به نمایش گذاشته می‌شود، افزود: نمایشگاه قرآن مرجعی برای جامعه قرآنی و عموم مردم است که اتفاقات مهمی رقم می‌زند، چرا که شاهد حضور میلیون‌ها نفر برای بازدید از این نمایشگاه هستیم که انواع خواسته‌های قرآنی خود را در این محل برطرف می‌کنند.

این قاری بین‌المللی کشورمان با اشاره به ضعف‌های نمایشگاه قرآن در ابعاد بین‌المللی، تصریح کرد: این نمایشگاه نتوانسته در ابعاد بین‌المللی موفق عمل کند و رخدادهای قرآنی جهان را پوشش دهد، گرچه در ابعاد ملی نیز شاهد نواقصی هستیم؛ چرا که در برخی مواقع جنبه فروشگاهی شاخص‌تر از بخش نمایشگاهی آن است.

نمایشگاه قرآن می‌تواند بزرگ‌ترین رخداد قرآنی جهان شود

وی با بیان اینکه مسئولان باید فعالیت‌های قرآنی را در طول سال رصد کرده و با برنامه‌ریزی نمایشگاه قرآن را به بهترین نحو برگزار کنند، ادامه داد: می‌توان با برنامه‌ریزی درست این نمایشگاه را به بزرگ‌ترین رخداد قرآنی جهان اسلام تبدیل کرد تا ایران افتخار مرجع بودن در فعالیت‌های قرآنی را از آنِ خود کند.

اولین عضو قرآنی بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: متاسفانه دبیرخانه نمایشگاه بین‌ا‌لمللی قرآن کریم کمتر از یک ماه قبل از برگزاری نمایشگاه فعال می‌شود که این امر با توجه به زمان‌بندی محدود، باعث شتاب گرفتن و کاهش دقت در برگزاری این نمایشگاه می‌شود.

خاکی با اشاره به نامناسب بودن مکان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: نه تنها مکان برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بلکه فضای برگزاری نمایشگاه قرآن نیز مناسب شأن و جایگاه قران کریم نیست؛ بنابراین مسئولان باید بر اساس اهمیت قرآن در کشور و رویکرد فرهنگی نظام نسبت به قرآن به فکر تاسیس فضایی مناسب برای فعالیت‌های قرآنی باشند.

وی ضمن تبریک به حجت‌الاسلام روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد که دولت جدید با احداث شهرک یا بوستان قرآن و ایجاد فضایی مدرن و مطابق با استانداردهای بین‌ا‌‌‌لمللی بخشی از دولت تدبیر و امید را تحقق داده و گامی بلند در راستای توجه به مطالبات جامعه قرآنی بردارد تا شاهد بزرگ‌ترین رخداد قرآنی در فضایی متناسب با جایگاه قرآن باشیم.
انتهای پیام/م.خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها