امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21671
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، یک روز بعد از آنکه «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا پیشنهاد ارائه پناهندگی به «ادوارد اسنودن» ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، یک روز بعد از آنکه «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا پیشنهاد ارائه پناهندگی به «ادوارد اسنودن» مامور سابق سیا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا را مطرح کرد، دولت ونزوئلا روز گذشته (شنبه) اعلام کرد که هیچ ارتباطی با اسنودن ندارد.

«الیاس جائوا» وزیر امور خارجه ونزوئلا در پاسخ به سوالی که درباره ارتباط میان این کشور با اسنودن وجود دارد، اینطور پاسخ داد: نه، هیچ نوع ارتباطی وجود نداشته است. ما تا روز دوشنبه منتظر خواهیم ماند تا بدانیم که آیا او (اسنودن) تمایل خود را برای قبول پناهندگی در ونزوئلا تائید خواهد کرد یا خیر.

اسنودن اخیرا در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین»، از برنامه های فوق محرمانه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از مکالمات تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و خارجی پرده برداشته و از طرف دولت واشنگتن به جاسوسی متهم شده است.

این پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در شرایط فعلی در سالن تزانزیت فرودگاه مسکو به سر می برد و درخواست پناهندگی وی از سوی 21 کشور رد شده است و تنها کشورهای ونزوئلا، بولیوی و نیکاراگوئه به وی پیشنهاد پناهندگی داده اند.

«اوو مورالس» رئیس جمهور بولیوی نیز روز گذشته (شنبه) اعلام کرد که اگر اسنودن درخواست پناهندگی به بولیوی را مطرح کند، به وی پناهندگی داده می شود.

مورالس با اعلام اینکه بولیوی ترسی از آمریکا و متحدان اروپایی واشنگتن ندارد، اعلام کرده است که تمایل دارد در صورت درخواست اسنودن، به وی پناهندگی بدهد.

علاوه بر این، «دانیل اورتگا» رئیس جمهور نیکاراگوئه نیز اعلام کرده است که «ماناگوا» اسنودن را با افتخار می پذیرد و به وی پناهندگی می دهد.

علاوه بر این، وب سایت افشاگر «ویکی لیکس» نیز که از اسنودن حمایت می کند، اخیرا خبر درخواست پناهندگی برای این مامور سابق سیا از 6 کشور دیگر را منتشر کرده ولی اشاره ای به نام این کشورها نداشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها