امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21681
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 181
سازمان دارالقرآن‌الکریم در سایت تلاوت نوشت: در پی پیشنهاد خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مبنی بر ارائه و تبیین دستاوردهای نهادهای فعال ...

سازمان دارالقرآن‌الکریم در سایت تلاوت نوشت: در پی پیشنهاد خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مبنی بر ارائه و تبیین دستاوردهای نهادهای فعال در عرصه قرآنی کشور، به ویژه سازمان دارالقرآن‌الکریم و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بدین وسیله سازمان دارالقرآن الکریم آمادگی خود را جهت ارائه مکتوب و شفاهی دستاوردهای عملکرد 30 ساله خود به رسانه‌های خبری اعلام می‌کند .

شایان ذکر است این سازمان با توجه به توفیق سه دهه فعالیت گسترده در حوزه نشر و گسترش فرهنگ و آموزه‌های قرآنی در کشور هم‌اکنون مشغول تهیه کارنامه عملکرد 30 ساله خود برای اطلاع‌رسانی خروجی فعالیت‌های متنوع و اثرگذار خود است. هرچند سازمان دارالقرآن‌الکریم همواره از طریق برگزاری نشست‌های خبری و ارتباط مستمر با اصحاب رسانه و نیز تهیه و ارائه بولتن‌های خبری، نشریه بصایر و سایت تلاوت اطلاع‌رسانی لازم را در خصوص نتایج عملکرد خود داشته است.

این سازمان با عنایت باریتعالی و توسل به قرآن و اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام توانسته است ضمن تشکیل بزرگ‌ترین مجموعه اداری قرآنی در ساختار مصوب ادارات کل تبلیغات اسلامی استان‌ها و شهرستان‌ها، پایه‌گذار ده‌ها طرح آموزشی و تبلیغی ترویجی قرآنی هدفمند و ساختارمند به جامعه اسلامی ایران باشد.

از این میان می‌توان به راه‌اندازی دارالقرآن و کانون قرآن در دستگاه‌های حاکمیتی، طراحی و اجرای طرح‌های عظیم بسیج قرآن‌آموزی و قرآن در رمضان که در نهایت به طرح ملی نهضت قرآن‌آموزی کشور منجر شد و نیز طراحی و پایه‌گذاری طرح‌های بزرگی همچون اعزام قاریان و حافظان قرآن به عنوان «سفیران نور» به کشورهای خارجی برگزاری محافل انس با قرآن، برگزاری و تربیت ده‌ها هزار کادر آموزشی متخصص برای تأمین اساتید، مدرسان، معلمان و داوران قرآنی مورد نیاز کلاس‌های مختلف آموزش قرآن و همچنین آموزش بیش از 6 میلیون نفر در دوره‌های مختلف آموزشی اشاره کرد.
انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها