امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21683
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 51
«علی رجبی» حافظ بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: فعالیت‌های قرآنی باید ...

«علی رجبی» حافظ بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: فعالیت‌های قرآنی باید در دست افراد قرآنی باشد و برای هدفمند کردن آن‌ها پیگیری‌های جدی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه بودجه‌های قرآنی هدفمند هزینه نشده‌اند، تصریح کرد: نحوه هزینه‌کرد بودجه‌های قرآنی از اهمیت بالایی برخوردار است، اما متأسفانه مسئولان قرآنی به این امر توجه نمی‌کنند و باعث هدر رفتن بودجه‌ها و در رکود ماندن فعالیت‌های قرآنی می‌شوند.

هزینه‌کرد هدفمند بودجه‌ها نتیجه‌بخش است

حائز رتبه اول بیست‌وهشتمین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به مسئولان دولت یازدهم توصیه کرد که از نظرات نخبگان و دلسوزان قرآنی استفاده کنند و اظهار امیدواری کرد که در دولت آینده از صاحب‌نظران به عنوان مشاوران قرآنی رئیس جمهور دعوت کنند و با ایجاد تیم قرآنی، امور قرآنی را به طور شایسته به مقصود برسانند.

این نخبه قرآنی با ارائه دو پیشنهاد برای دولت منتخب در خصوص سیاست‌های کلی فرهنگی-قرآنی، گفت: از مسئولان دولت یازدهم می‌خواهم که با دقت بیشتری بودجه‌های قرآنی را مدیریت کنند و در هزینه‌کرد آن تمرکز داشته باشند، چرا که اگر بودجه‌های قرآنی به‌درستی مصرف شوند، اهداف فعالیت‌های قرآنی تامین می‌شود؛ در غیر این‌ صورت پس از صرف هزینه‌های فراوان نتیجه مطلوبی حاصل نخواهد شد.

برای تحقق مطالبه رهبری باید از افراد قرآنی در مسئولیت‌های فرهنگی استفاده کرد

رجبی با بیان اینکه مسئولان قرآنی در دولت آینده باید صاحب ایده و توان مدیریتی باشند، خاطرنشان کرد: اگر اجرای فعالیت‌های قرآنی دست افرادی باشد که خودشان حافظ قرآن نیستند و اطلاعاتی در خصوص مبانی حفظ قرآن ندارند، به طور حتم زمان و هزینه زیادی را برای تحقق مطالبات رهبری از دست خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون مدیران ارشد قرآنی، نه تنها خودشان حافظ قرآن نیستند بلکه اطلاعات تخصصی پایینی دارند و از نظرات کارشناسان نیز استفاده نمی‎کنند، افزود: استفاده از مشاوران زبده قرآنی در رشته‌های تخصصی باید اولویت فرهنگی دولت آینده و مدیران ارشد قرآنی باشد، البته جامعه قرآنی توقع ندارند که تمامی  مدیران قرآنی حافظ یا قاری قرآن باشند، بلکه مسئولان باید از افراد زبده و کارآمد قرآنی به عنوان مشاور و پشتوانه استفاده کنند که متأسفانه هم‌اکنون این امر محقق نشده است.

این حافظ قرآن کریم گفت: در دولت‌های گذشته بودجه‌ها به دلیل وجود مدیران غیر متخصص که مشاوران کارآمدی نیز نداشتند، به درستی مصرف نشد که این امر باعث رفتار سلیقه‌ای مسئولان و تامین نشدن اهداف جامعه قرآنی شد و امیدواریم در کابینه دولت رئیس جمهور منتخب که فردی روحانی است، شاهد چهره‌های قرآنی باشیم تا با رفع این مشکلات، فرهنگ قرآنی در جامعه ترویج یابد.

 انتهای پیام/م.خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها