امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21687
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان ترک، در نشست روز گذشته در مجلس ملی ترکیه، سخنان جانبدارانه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان ترک، در نشست روز گذشته در مجلس ملی ترکیه، سخنان جانبدارانه حزب جمهوری خلق از کودتای مصر و بیان برخی نکات کنایی نظیر این که عاقبت مرسی در انتظار اردوغان نیز هست، موجب ایجاد تنش و درگیری فیزیکی شد.

«بکر بوزداغ» معاون نخست وزیر و از سران حزب عدالت و توسعه خطاب به نمایندگان حزب جمهوری خلق گفت: «هر گونه اقدام نظامیان برای غصب حکومت، کودتا نام دارد و برخی سخنان شما حاکی از این است که حامی کودتاگران مصر هستید و چنین چیزی بسیار طبیعی است چرا که در فرهنگ حزب شما، همواره گریز از صندوق انتخابات، بی توجهی به آرای مردم و پناه بردن به ژنرال ها، به عنوان تنها راه رسیدن به قدرت مطرح شده است.»

سخنان بوزداغ موجب افزایش تنش و تحریک نمایندگان حزب مخالف شده و چند تن از آنان در صحن علنی، به سوی معاون نخست وزیر هجوم برده و نمایندگان حزب عدالت و توسعه نیز با آنان درگیر شدند.

در این درگیری ها، «مهمت امین دین‌دار» نماینده کرد شرناخ و عضو حزب عدالت و توسعه از ناحیه صورت مجروح شده و ابروی او شکاف برداشت. پس از این رویداد دین‌دار به بیمارستان انتقال یافت و نشست مجلس ملی تعطیل شد.

دین‌دار از نمایندگان متعصب حزب عدالت و توسعه است و سال گذشته برادر وی در یکی از روستاهای شرناخ به دست گروهی از افراد شاخه نظامی پ.ک.ک کشته شد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها