امروز : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 2
۰۰:۰۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 217
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۲
تعداد بازدید: 438
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود، آیت‌الله احمد جنتی طی سخنانی در نمازخانه شورای نگهبان با تبریک سال جدید و تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره (س)، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود، آیت‌الله احمد جنتی طی سخنانی در نمازخانه شورای نگهبان با تبریک سال جدید و تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره (س)، تصریح کرد: دید و بازدید و صله رحم، از سنت‌های خوبی است که در آغاز سالبه گزارش خبرگزاری پیروان موعود، آیت‌الله احمد جنتی طی سخنانی در نمازخانه شورای نگهبان با تبریک سال جدید و تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره (س)، تصریح کرد: دید و بازدید و صله رحم، از سنت‌های خوبی است که در آغاز سال نو انجام می گیرد به شرط آنکه از آن استفاده صحیح و وظایف و حدود شرعی هم در آن رعایت شود.

وی با اشاره به بروز گناهانی چون غیبت، اسراف و... در برخی مهمانی‌ها و دید و بازدیدها، گفت: در شرایطی که گروهی از مردم از نظر اقتصادی و معیشتی وضعیت مناسبی ندارند، باید به فکر مستمندان و مستضعفان هم بود.

آیت‌الله جنتی خاطر نشان کرد: خوب است که صدا و سیما در انعکاس برنامه‌های تحویل سال نو، تصاویر و جلوه‌هایی از زندگی فقرا، زنان سرپرست خانوار، کودکان یتیم و... را نیز نشان دهد تا مردم ضمن شکر نعمت‌هایی که در اختیار دارند، به فکر اقشار ضعیف و کم‌درآمد هم باشند.

* انتخابات تجلی حماسه سیاسی است

دبیر شورای نگهبان با اشاره به آیاتی درباره توجه به مظاهر طبیعت و بهار اظهار داشت: ایام بهار و سفرهای نوروزی فرصت مناسبی است تا حیات دوباره طبیعت را ببینیم و با مشاهده قدرت خداوند متعال با معاد بیشتر آشنا شویم.

وی با اشاره به پیام نوروزی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و بیانات نوروزی معظم‌له در حرم مظهر رضوی اظهار داشت: تجلی حماسه سیاسی، «انتخابات» است و انتخابات ریاست‌ جمهوری از مهم‌ترین جلوه‌های حضور مردم در حماسه سیاسی است.

آیت‌الله جنتی با اشاره به اهمیت جایگاه ریاست ‌جمهوری اظهار داشت: شورای نگهبان در این انتخابات نیز انشاءالله با استقلال رأی و بدون هیچ‌گونه وابستگی به وظیفه خود عمل خواهد کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن تجلیل از بصیرت و آگاهی مردم کشورمان گفت: شورای نگهبان افراد واجد صلاحیت را برای حضور در رقابت‌ها، معرفی خواهد کرد اما این مردم هستند که باید با بررسی‌ دقیق، بهترین فرد را برای این مقام انتخاب کنند.

آیت‌الله جنتی درباره مسئولیت شورای نگهبان و کارکنان این نهاد در امر انتخابات، خاطر نشان کرد: اعضای شورای نگهبان، کارکنان این نهاد و نیز مجموعه ناظران انتخابات، باید الگو باشند و به انجام دقیق وظیفه قانونی بپردازند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها