امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21717
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، مرتضی رئیسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور  در دومین روز از اجلاس رؤسای آموزش و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، مرتضی رئیسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور  در دومین روز از اجلاس رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در سالن‌ همایش های رازی در حال برگزاری است، اظهار داشت: اعتبارات عمرانی ملی آموزش و پرورش در بودجه سال 91، 1168 میلیارد تومان بود که به دلیل مشکلات تحریم که دشمنان ایجاد کردند، یک سوم یعنی معادل 33 درصد تخصیص یافت که مهم‌ترین ردیف بودجه بحث موضوع تخریب و بازسازی و مقاوم سازی بوده است.

رئیسی با بیان اینکه اعتبارات عمرانی بودجه 92 در تمام بخش ها کاهش یافت، افزود: بر اساس پیشنهاد دولت به مجلس، بودجه عمرانی آموزش و پرورش 15.6 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت که در کمیسیون تلفیق مجلس، مصوباتی به بودجه عمرانی اضافه شد که منجر به افزایش 235 میلیارد تومانی بودجه عمرانی آموزش و پرورش شد.

وی اضافه کرد: مهمترین سرفصل بودجه، ادامه قانون تخریب و بازسازی مدارس فرسوده است که 875 میلیارد تومان برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور  با بیان اینکه 200 میلیارد تومان برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس در مناطق سردسیر به ویژه‌ روستاها در بودجه پیش‌بینی شده است، گفت: بر این اساس بودجه ملی عمرانی آموزش و پرورش به 1373 میلیارد تومان رسید که 18 درصد نسبت به سال گذشته افزایش را نشان می دهد.

وی به عوارض دخانیات برای تکمیل سالن های ورزشی اشاره کرد و ادامه داد: از واردکنندگان سیگار به ازای هر نخ سیگار وارداتی، 20 ریال اخذ می‌شود که نصف آن یعنی 10 ریال در اختیار وزارت آموزش و پرورش برای تکمیل پروژه‌های ورزش دانش‌آموزی قرار می‌گیرد؛ نصف دیگر این میزان نیز در اختیار وزارت علوم قرار می‌گیرد.

رئیسی افزود: در بندی دیگر نیز به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده شد تا با رعایت قانون اساسی، مواد غیرمنقول مازاد خود را پس از تغییر کاربری و انتشار آگهی مزایده، بفروشد و صرف تجهیزات هوشمندسازی مدارس، تکمیل پروژه های نیمه تمام و خیری کند.

وی اضافه کرد: در بندی دیگر نیز مصوب شد تا در سال 92، در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت و در مجموعه هایی که بیش از 1000 واحد ساخته می شود، سازندگان مکلف هستند تا هم مسجد و هم فضای آموزشی را بسازند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها