امروز : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 25
۰۴:۵۵
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21724
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «التغییر»، جوانان یمنی صبح امروز در «صنعا»، پایتخت کشورشان در محکومیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «التغییر»، جوانان یمنی صبح امروز در «صنعا»، پایتخت کشورشان در محکومیت حمله به جنوب یمن در سال 1994 تظاهرات گسترده‌ای برپا کردند و علاوه بر تاکیدشان بر ضرورت عذرخواهی صنعا از مردم جنوب یمن، خواستار اجرای 20 بند درخواستی از سوی کمیته فنی گفت‌وگوهای ملی پیش از برگزاری کنفرانس گفت‌وگوی ملی شدند.

بر اساس این گزارش، در این 20 بند، 12 بند مربوط به حل و فصل مسئله جنوب یمن است که از سوی حزب سوسیالیسم یمن ارائه شده است.

تظاهرات اعتراض آمیز جوانان یمنی از ساعت 9 صبح امروز با تجمع در گردشگاه «سیتی مارت» آغاز شد.

«علی عبدالله صالح» دیکتاتور مخلوع یمن در سال 1994، به رغم قطعنامه‌های 924 و 931 شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر عدم استفاده از هرگونه زور و خشونت برای متحد کردن شمال و جنوب یمن، ب توسل به زور جنوب یمن را تحت سیطره خود درآورد. بی توجهی او به درخواستهای جامعه بین المللی مبنی بر حل اختلافات و دستیابی به توافق از طریق گفت وگو و مذاکره میان سران شمال و جنوب یمن، موجب شد تا به امروز، مردم جنوب، اعلام کنند که در این مدت تحت اشغال بوده‌اند.

به مناسبت نوزدهمین سالگرد اشغال جنوب یمن، تعدادی از رهبران خارج‌نشین جنوب یمن تحت عنوان رهبری موقت برای کنفرانس قاهره، با صدور بیانیه‌ای، 7ژوئیه را روز شومی دانستند و خواستار تظاهرات میلیونی در همین روز در استان‌های جنوبی یمن شدند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار