امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21729
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 156
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، حمی الحمامی، هماهنگ کننده کل جبهه مردمی تونس از آغاز رایزنی‌ها برای انحلال مجلس موسسان این کشور خبر ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، حمی الحمامی، هماهنگ کننده کل جبهه مردمی تونس از آغاز رایزنی‌ها برای انحلال مجلس موسسان این کشور خبر داد.

وی افزود: این جبهه رایزنی‌هایی را با دیگر احزاب سیاسی، نهادها و جمعیت‌ها برای انحلال مجلس ملی موسسان آغاز کرده است تا هیئتی جایگزین ادامه تدوین قانون اساسی را عهده دار شود و دولت نجات ملی برای نظارت بر انتخابات آینده تشکیل شود.

الحمامی اظهار داشت: این جبهه با ائتلاف «اتحاد به خاطر تونس»، «ائتلاف دموکراسی» و «اتحادیه صنایع سنتی و تجارت» تماس برقرار کرده است و به زودی با اتحادیه عمومی مشاغل تونس نیز ارتباط برقرار خواهد کرد.

جبهه مردمی تونس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که ائتلاف سه گانه حاکم در محقق کردن خواسته‌های ملت ناکام بوده و علیه ملت توطئه کرده است.

مجلس ملی مؤسسان تونس در روزهای آغازین بحث و بررسی پیش نویس قانون اساسی این کشور شاهد اعتراض‌ها و اختلافات شدیدی میان نمایندگان جنبش اسلام گرای النهضه با مخالفانی بود که نمایندگان این جنبش را به تقلب و دست بردن در مضمون و محتوای پیش نویس قانون اساسی تونس متهم می‌کردند که در اواسط ژوئن گذشته صادر شده بود و اظهار کردند که نسخه ارائه شده از پیش نویس قانون اساسی تونس مطابقتی با بحث و مناقشه‌ها و سرانجام توافق‌های صورت گرفته توسط کمیسیون مختلف مجلس ملی مؤسسان ندارد و به همین دلیل خواستار انجام بررسی‌های بیشتر در رابطه با توافق‌های به عمل آمده در کمیسیون‌های مجلس ملی مؤسسان شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها