امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21734
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 67
محمود خوجانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: رویش دندان یک روند بدون درد و عارضه است و تب و آبریزش دهان که در نوزاد رخ می‌دهد ...

محمود خوجانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: رویش دندان یک روند بدون درد و عارضه است و تب و آبریزش دهان که در نوزاد رخ می‌دهد به علت رویش دندان نیست.

متخصص دندانپزشکی کودک و نوجوان گفت: تبی که نوزاد هنگام رویش دندان می‌کند به علت دندان در آوردن نیست بلکه چون هنگام رویش دندان لثه شکافته می‌شود نوزاد با دست بردن داخل دهان آلودگی را وارد دهان می‌کند و همین امر باعث می‌شود که نوزاد به بیماری ویروسی مبتلا شود و در ادامه تب کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش استفاده از تی‌ژل را برای تسکین درد لثه نوزاد بدون اشکال دانست و افزود: این ژل به خاطر ماده مؤثره و مسکنی که دارد می‌تواند در تسکین درد نوزاد مؤثر باشد؛ البته باید به مقدار خیلی کم و در حد یک نخود از این ژل را برداشت و روزی 2 تا 3 بار بر موضع رویش دندان قرار داد.

وی گفت: والدین توجه کنند قبل از مالیدن ژل باید دهان نوزاد را خشک کنند.

خوجانی، استفاده از ژلهای دندانی رایج موجود در بازار را در ماساژ لثه مؤثر دانست و ادامه داد: در هنگام درد و تب استفاده از استامینوفن به میزان یک قاشق مربا خوری هر 6 ساعت یک بار بلامانع است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها