امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۱۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21738
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «سبق‌نیوز»، در پی ارسال پیام تبریک «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور یمن به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «سبق‌نیوز»، در پی ارسال پیام تبریک «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور یمن به «عدلی منصور» رئیس‌جمهور موقت مصر که با کودتای نظامی در این کشور، روی کار آمده، سرتیپ «علی محسن الاحمر» مشاور نظامی رئیس‌جمهور یمن در موضعی متفاوت گفت: آنچه که در مصر روی داد یک کودتای نظامی بود که ما آن را در حال حاضر به رسمیت نمی‌شناسیم.

منابع آگاه سیاسی نزدیک به ریاست جمهوری یمن اعلام می‌کنند که در تلگراف تبریک هادی به رئیس‌جمهور موقت مصر که با توسل به کودتای ارتش به قدرت رسیده، از  اعتماد ملت مصر و نیروهای ملی به منصور سخن به میان آمده است. این مسئله اعتراض بسیاری از شخصیت‌های سیاسی از جمله سرتیپ الاحمر را برانگیخته و هادی را تهدید کرده‌اند که می‌توانند او را مانند «مرسی» رئیس‌جمهور مصر، برکنار کنند تا انقلاب یمن را تصحیح کنند.

از همین‌رو، برخی منابع سیاسی پیش‌بینی می‌کنند که سرتیپ علی محسن الاحمر، «حمید الاحمر» بازرگان معروف یمنی و شیخ «عبدالمجید الزندانی» در حال تدوین یک طرح جدی و حساب‌شده برای رهایی از هادی، پیش از آغاز یک انقلاب جدید دیگر در کشور مشابه آنچه که در مصر صورت گرفت، هستند.

کارشناسان معتقدند که هادی با این اقدام تلاش داشت تا رضایت همسایه سعودیش را که از تعامل او با امیر سابق قطر ناراضی بود، جلب کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار