امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21742
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 144
«شجاع زویدات» حافظ کل قرآن و مسئول دارالقرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل ...

«شجاع زویدات» حافظ کل قرآن و مسئول دارالقرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه دولتمردان و مسئولان قرآنی کشور در جذب و استفاده درست از بودجه‌های قرآنی موفق عمل نکرده‌اند، گفت: در دولت دهم اقداماتی برای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه صورت گرفته است، اما بسیاری از این فعالیت‌ها به دلیل کمبود بودجه محقق نشد.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم باید تمامی مراکز قرآنی را متمرکز کند، تصریح کرد: هدفمند کردن فعالیت‌های قرآنی می‌تواند جامعه را به سوی توجه بیشتر به مفاهیم قرآن سوق دهد که این امر نیازمند وجود مرکز واحدی برای ساماندهی امور قرآنی است.

زویدات افزود: اگر دولت یازدهم در راستای تمرکز فعالیت‌های قرآنی بر روی محوری خاص حرکت کند و اتحاد جامعه قرآنی را تحقق دهد، نه تنها در جذب بودجه برای فعالیت‌های قرآنی بلکه در طرح برنامه‌ریزی قرآنی در راستای چشم‌انداز 20 ساله و بسیاری از فعالیت‌های قرآنی موفق خواهیم بود.

این حافظ قرآن کریم با اشاره به عدم اتحاد نهادهای قرآنی، مشکلات فرهنگی را یکی از مهم‌ترین معضلات جامعه دانست و خاطرنشان کرد: اگر مدیریت واحدی بر امور قرآنی حاکم و در بحث فرهنگی به امور قرآنی توجه ویژه‌ای شود، به طور حتم انس با قرآن کریم در جامعه بیشتر می‌شود.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار