امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21746
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، الوطن مصر گزارش داد که تلاش‌های اخوان‌المسلمین برای مذاکره با السیسی شکست خورده است. برخی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، الوطن مصر گزارش داد که تلاش‌های اخوان‌المسلمین برای مذاکره با السیسی شکست خورده است.

برخی منابع مسئول گزارش دادند که السیسی به طور قاطع هر گونه مذاکره با اخوان‌المسلمین را بویژه پس از موج خشونت این جماعت علیه شهروندان بی‌گناه، موسسات دولتی و مایملک مردم، رد کرد.

بر اساس این گزارش السیسی همچنین به جماعت اخوان‌المسلمین هشدار داد که خونریزی‌های خیابانی را متوقف کنند و به صراحت هشدار داد که در صورت عدم پاسخگوئی به این درخواست در آن صورت با خشم ارتش مواجه خواهند شد.

100 رهبر اخوانی تحت تعقیب قضایی

یک منبع قضایی نیز گفت که «محمد مرسی» رئیس جمهور مخلوع مصر به همراه 100 تن از رهبران تشکیلات اخوان‌المسلمین در جنایت‌هایی که قاهره و استان‌های مصر طی چند روز گذشته با آن مواجه بودند، متهم هستند.

این منبع افزود که این افراد به تحریک برای قتل تظاهرات‌کنندگان و کمک تسلیحاتی به متجاوزان، اهانت به دستگاه قضایی، جاسوسی برای طرف‌های خارجی و مشارکت در یورش به زندان‌های مصر در جریان حوادث انقلاب ژانویه، متهم هستند.

احضار مدیر دفتر الجزیره در قاهره

دادستانی قاهره دستور توقیف و احضار «عبدالفتاح فاید» مدیر دفتر شبکه قطری الجزیره در قاهره را به اتهام تهدید امنیت ملی مصر و ایجاد تشویش از طریق انتشار اخبار تحریک‌آمیز، صادر کرد.

بر اساس این گزارش پلیس نظامی و پلیس مدنی چهارشنبه شب گذشته به دنبال صدور بیانیه نیروهای مسلح مبنی بر عزل مرسی و تعیین «عدلی منصور» به عنوان رئیس جمهور موقت مصر به دفتر الجزیره یورش بردند.

دادستانی همچنین اتهام پخش بدون مجوز برنامه‌های ماهواره‌ای که بر خلاف قانون و شروط پخش برنامه‌های کانال‌های ماهواره‌ای است  را به مدیر دفتر الجزیره وارد کرده است.

لغو گذرنامه‌های دیپلماتیک اعضای مجلس شورا

پس از صدور فرمان ریاست جمهوری مصر مبنی بر انحلال مجلس شورای این کشور، وزارت خارجه مصر لغو گذرنامه‌های دیپلماتیک اعضای این مجلس را آغاز کرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها