امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21747
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 167
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، «پالسی میک» طی تحلیلی به نقد تحریم‌های آمریکا علیه ایران پرداخت و نوشت: نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ که هفته گذشته ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، «پالسی میک» طی تحلیلی به نقد تحریم‌های آمریکا علیه ایران پرداخت و نوشت: نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ که هفته گذشته منتشر شد، نشان می‌دهد که ایرانی‌ها با شرایط بد اقتصادی روبرو هستند.

بر اساس این نظرسنجی، 50 درصد ایرانی‌ها می‌گویند که در 12 ماه سال برای تامین مواد غذایی و مسکن خود و خانوادشان با مشکل مواجه بوده‌اند.

شکی نیست که این وضعیت در نتیجه تحریم‌های آمریکا و دیگر کشورها علیه ایران به وجود آمده است؛ از این‌رو بیش از نیمی از مردم ایران (46 درصد) به طور ویژه آمریکا را مسئول مشکلات اقتصادی و روحی‌ای که ایرانی‌ها با آن و مواجه هستند، می‌دانند.

واضح است که این تحریم‌ها در ایجاد مشکلات برای مردم ایران موفق بوده‌اند اما دستاوردهای عملی و حقیقی آن هنوز جای بحث دارد و تامل‌برانگیز است چراکه به جای اینکه سبب عقب‌نشینی ایرانی‌ها از فعالیت‌های هسته‌ای خود شود، موجب افزایش احساسات ضدآمریکایی‌ای که در ایران و دیگر ملت‌های منطقه وجود داشت، شده است و این موضوع افزایش تهدیدات امنیتی برای آمریکا و متحدانش را در بر خواهد داشت.

در ادامه این گزارش آمده است:‌ بسیاری از رهبران آمریکا، نتایج اخیر انتخابات ریاست جمهوری ایران و انتخاب حسن روحانی به عنوان فردی میانه‌رو را نشانه‌ای از آمادگی مردم ایران برای فاصله گرفتن از رادیکالیسم عنوان می‌کنند. روحانی ابراز امیدواری کرده است که در مسیر اعتدال و عدالت حرکت کند و نه در مسیر افراط.

درحالی‌که روحانی به عنوان رئیس‌جمهور منتخب ایران به ایجاد پویایی مدنی بیشتر با آمریکا تمایل نشان داده، خاطرنشان کرده است که روابط کنونی دو کشور از یک زخم کهنه که نیاز به التیام دارد، رنج می‌برد. وی همچنین قصد ندارد تا فعالیت هسته‌ای ایران را که حمایت 68 درصدی مردم این کشور را با خود دارد، متوقف کند.

آمریکا نمی‌تواند با حفظ این تحریم‌ها، امیدوار باشد که دولت ایران در نهایت تسلیم شود. هر چه تحریم‌ها طولانی‌تر و اثرات آنها شدیدتر باشد، مردم ایران برای توسعه برنامه هسته‌ای خود و مبارزه با آمریکا انگیزه بیشتری پیدا می‌کند.

احساس غالب مردم ایران این است که آمریکا، دولتی فاسد است و آنها برای خروج از وضعیت کنونی باید با آن مقابل کنند. حسین یکی از تجار بازار تهران معتقد است که «ایران نباید تسلیم آمریکا شود.»

اگرچه هنوز مشخص نیست که رئیس‌جمهور جدید ایران حقیقتا تا چه اندازه‌ای به طور جدی برای ایجاد رابطه دوجانبه سودمند با آمریکا تلاش خواهد کرد، اما اگر آمریکا نقش خود در بهبود رابطه با ایران را درست انجام ندهد، اشتباه خواهد کرد. مردم ایران از وضعیت بد اقتصادی رنج می‌برند و سیاستی که این وضعیت را تشدید کند، مورد حمایت قرار آنها قرار نخواهد گرفت و خشم و مقاومت آنها را به دنبال خواهد داشت.
انتهای پیام/ آ
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها