امروز : جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 30
۰۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21756
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 85
«مهرداد غفارزاده» کارگردان درباره فعالیت‌های اخیر خود به خبرنگار سینمایی فارس گفت: داستانی درباره وقایع انقلاب و ورود امام (ره) به ایران می‌نویسم. ...

«مهرداد غفارزاده» کارگردان درباره فعالیت‌های اخیر خود به خبرنگار سینمایی فارس گفت: داستانی درباره وقایع انقلاب و ورود امام (ره) به ایران می‌نویسم. این کار درباره  پرواز امام به ایران است .در هواپیما بسته‌ای از طرف یاران امام به یک خبرنگار آلمانی داده می‌شود تا اگر امام به ایران رسیدند و مشکلی پیش نیامد این بسته را برگرداند اما اگر به هر دلیلی مشکلی برای امام و یارانش پیش آمد آن بسته را به امانت نزد خود نگه دارند. زمانی که  امام وارد فرودگاه می‌شود به سمت بهشت زهرا هدایت می‌شوند و خبرنگار از یاران امام و امام دور می‌شود.

وی در ادامه توضیح داد: در این کار سعی می‌کنیم تلاش خبرنگار برای رسیدن به امام و یارانش را به تصویر بکشیم. رژیم شاه از بسته مطلع شده و برای دست یافتن به بسته از هیچ تلاشی فروگذار نیست.

سوژه براساس مستندات واقعی نوشته شد

کارگردان فیلم «گیرنده» در پاسخ به این سوال که این سوژه از اهمیت خاصی دارد و می‌تواند در سینما ماندگار شود گفت: من با نظر شما موافقم و این نوع آثار باید در سینما ساخته شود تا ماندگار شود اما باید مسئولین سینمایی و تلویزیونی باید درباره کار تصمیم بگیرند. به چند ارگان و نهاد طرح را ارایه دادم که ابتدا تصویب شد اما متاسفانه از اولویت کار آنها خارج یا رد شده است. در حالیکه سوژه بکر و نویی است و براساس مستندات واقعی نوشته شده است.

خبرنگار آلمانی زنده است

وی درباره مستندات واقعی اثر توضیح داد: نگارش اثر براساس مستندات است هنوز خبرنگار آلمانی پیتر شولاتر که بسته را از یاران امام  تحویل گرفته است زنده است ایشان بیش از 90 سال سن دارد من ایشان را در مونیخ ملاقات کردم و می‌توان مستندی درباره آن ساخت اما متاسفانه متولیان امر هیچ تلاشی برای ثبت وقایع انقلاب نمی‌کنند.

ورود امام (ره ) به ایران با برنامه بود

غفارزاده در ادامه توضیح داد: در این فیلم تلاش می‌شود که نشان دهیم امام با برنامه‌ای مدون وارد ایران می‌شود و با چشم انداز مشخص و برنامه‌ریزی به ایران آمدند. اما متاسفانه ارگان‌های متولی روی این فیلمنامه سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. این از آن سوژه‌هایی است که باید به آن توجه ویژه شود، همه شعار می‌دهند درباره وقایع انقلاب فیلم ساخته شود و سوژه‌ای طرح شود ساختن فیلم درباره انقلاب و راضی کردن متولیان فرهنگی کار بسیار سختی است .

وی درباره ارایه طرح به ارگان‌ها و نهادها توضیح داد: من طرح را به فارابی هم  پیشنهاد دادم در فارابی هم رد شد و آنها گفتند  سند و مدرکی وجود ندارد، من در تحقیقات دهها دلیل قوی و موجه و منطقی وجود دارد که امام با استراتژی وارد ایران شدند و برنامه داشتند اما دوستان راضی نشدند.

وی در خاتمه تاکید کرد: تنها در شبکه دو سیما برای ساخت یک تله فیلم از این داستان موافقت شد و رمانی براساس این واقعیت برای بنیاد داستانی ادبیات ایرانیان در حال نگارش هستم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار