امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21775
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- مهدی احمدی: بیست‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از دیروز شنبه 15 تیرماه 1392 در مصلای بزرگ ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- مهدی احمدی: بیست‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از دیروز شنبه 15 تیرماه 1392 در مصلای بزرگ «امام‌خمینی(ره)» آغاز به کار کرد.

بنا بر این گزارش، به منظور اطلاع از کیفیت بخش‌های نمایشگاه در اولین روز برپایی آن ساعاتی از نمایشگاه باز‌دید کردیم که گزارش آن از نظر شما می‌گذرد.  

بخش «قرآن و آیین جوانمردی» بخشی است که از سوی وزارت ورزش و امور جوانان برگزار شده و این بخش در روز نخست تقریباً کامل و فعال است.

«بخش ره‌یافتگان» در طبقه دوم مستقر است، این بخش کامل است اما فعال نیست.

بخش «مشاوره‌های قرآنی» که در طبقه دوم مصلا مستقر است، ظاهراً فعال نیست و نواقصی هم دارد.

بخش «قرآن‌باوران فاطمی» بخشی است که در آن شرح حال بانوان رزمنده، شهید و فعال قرآنی در قالب نمایشگاهی از تابلو بیان شده که این بخش تکمیل است.

بخش «سبک زندگی تمدن‌ساز» بخشی است که نواقصی دارد و تقریباً غیرفعال است.

قرآن و فرهنگ ملل با حضور مسلمانان خارجی

بخش «قرآن و فرهنگ ملل» که توسط «جامعةالمصطفی العالمیة» برگزار می‌شود بخشی است که دکور آن تکمیل و تعدادی از شرکت‌کنندگان خارجی هم در آن حضور دارند.

بخش «نوجوانی، بهار شکوفایی» یکی از بخش‌های زیبای نمایشگاه قرآن است که دکور این بخش کامل و برخی از غرفه‌ها فعال و برخی غیرفعال هستند.

بخش «امثال قرآنی» یکی دیگر از بخش‌های نمایشگاه قرآن است که در آن امثال قرآنی در قالب نمایشگاه تابلو عرضه شده‌اند.

قرآن آموزگار دل‌ها بخشی فعال در نمایشگاه

بخش «قرآن آموزگار دل‌ها» بخشی است که توسط وزارت آموزش و پرورش و در همان نقطه سال قبل مستقر شده است، این بخش تکمیل و همه غرفه‌های آن فعال است، همچنین بخش دیگری در نمایشگاه به نام پیش‌دبستانی قرآنی وجود دارد که این بخش هم کامل است.

یکی دیگر از بخش‌های نمایشگاه قرآن بخش «گل‌های بهشتی» یا همان بخش کودک است که غرفه‌های این بخش کامل و تا حدودی فعال است.

بخش بیداری اسلامی متفاوت از سال گذشته

بخش «بیداری اسلامی» بخشی است که سال گذشته هم در نمایشگاه وجود داشت، اما امسال با سال گذشته متفاوت است زیرا دکورهای سال گذشته حرکت‌های مردم منطقه را به تصویر کشیده بود به عنوان مثال؛ در این بخش در سال گذشته میدانی وجود داشت که تداعی‌گر میدان التحریر قاهره بود، اما امسال این بخش در قالب نمایشگاهی از تابلو فعال است.

بخش جشنواره «آیات»، یکی دیگر از بخش‌های نمایشگاه قرآن است که نواقصی دارد و هنوز راه نیفتاده است.

بخش «نهادها و مؤسسات» قرآنی بخشی است که هنوز فعال نشده و اغلب غرفه‌های آن ناقص هستند، البته تعدادی از غرفه‌های این بخش تکمیل است.

بخش «قهرمانان قرآنی» که در شبستان مصلا مستقر شده دکورش آماده است اما فعالیت‌هایی در آن دیده نمی‌شود.

«رسانه‌های دیجیتال» یکی از بخش‌های بزرگ نمایشگاه قرآن

بخش «رسانه‌های دیجیتال» یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های نمایشگاه است که تقریباً به صورت کامل راه افتاده و فعال است. در این بخش محصولات فرهنگی دیجیتال به فروش می‌رسد.

بخش «پژوهش‌های قرآنی»، بخشی است که تا حدودی فعال است، البته مسئولان این بخش، از برگزاری افتتاحیه در روز یکشنبه 16 تیرماه 1392 خبر داده‌اند.

طرح ملی حفظ قرآن برای دومین سال در نمایشگاه

بخش «طرح ملی حفظ قرآن کریم» مانند سال گذشته فضای خوبی در اختیار دارد و تکمیل است، همچنین غرفه‌ای در آن به چشم می‌خورد که در آن از علاقه‌مندان ثبت‌نام به عمل می‌آورند، این در حالی است که سال گذشته هم این بخش از عموم مردم ثبت‌نام کرد اما این ثبت‌نام‌ها در سایت این طرح ثبت نشد.

بخش «دانش‌های قرآن بنیان» بخشی است که اغلب غرفه‌های آن فعال هستند.

بخش «قله‌های تهذیب»، به معرفی علما می‌پردازد و این بخش تقریباً کامل است اما در روز اول فعالیت آن کم است.

بخش‌های حوزوی و دانشگاهی بخش‌هایی غیر فعال در روز اول

بخش «حوزوی» نواقص زیادی دارد و نمی‌توان از آن به عنوان بخشی فعال نام برد، البته دکور این بخش تکمیل است.

بخش «دانشگاهی» هم مانند بخش «حوزوی» دکورش تکمیل، اما اغلب غرفه‌های آن خالی هستند.

«دولت قرآنی» عنوان بخشی است که در وسط شبستان نمایشگاه مستقر شده، اما این بخش ناقص و تعطیل است.

بخش «نشر مکتوب» از جمله بخش‌هایی است که اغلب غرفه‌هایش فعال و مردم از آن استقبال می‌کنند.

بخش «با کاروان شهادت» در حیاط نمایشگاه و در یک چادر سفید بنا شده است، این بخش آماده نیست و درب آن بسته است.

بخش «جشنواره مردمی فیلم عمار» که توسط دفتر مطالعات جبهه فرهنگی برپا شده، ظاهراً کامل است اما فعالیتی در آن به چشم نمی‌خورد.

بخش «نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه» بخشی است که سال گذشته در طبقه بالا مستقر بود اما امسال به شبستان مصلا نقل مکان کرده، این بخش کامل و فعال است.

بخش «سازمان اسناد و کتابخانه ملی» بخشی کوچک با  دکوری زیبا است، این بخش کامل و فعال است.

بخش «عترت»، بخشی است که در فضای نسبتاً خوبی در شبستان مصلا بنا شده است، در غرفه‌های این بخش افراد حضور دارند، اما فعالیتی در آن به چشم نمی‌خورد.

انتقال بخش‌های «عفاف و حجاب» و «محصولات فرهنگی» به زیر‌زمین نمایشگاه

بخش «عفاف و حجاب»، امسال برخلاف سال گذشته در زیرزمین مصلا مستقر شده، که برخی از غرفه‌های آن ناقص، برخی در حال چینش کالا و برخی کامل است.

بخش «محصولات فرهنگی» هم مانند عفاف و حجاب به زیرزمین مصلا منتقل شده که برخی از غرفه‌های این بخش فعال و برخی غیرفعال هستند، البته این دو بخش، سال گذشته به دلیل استقرار در شبستان اصلی با استقبال خوب مردم روبه‌رو بودند و باید دید امسال به دلیل نقل مکان به زیرزمین، مردم مانند سال گذشته از آنها استقبال می‌کنند یا نه.

بخش «هنرهای نمایشی» در بیرون شبستان با اجرای نمایشی از داستان‌های «ابرهه» در حال فعالیت است، همچنین بخش «آیه‌های آسمانی» که به رصد ستارگان می‌پردازد، در بیرون نمایشگاه مستقر است و نواقصی در آن به چشم می‌خورد.

تغییر اساسی در چینش بخش‌های نمایشگاه

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تعدادی از بخش‌های نمایشگاه، نواقص زیادی داشتند که به دلیل نبود تابلو و یا افراد در آن، موفق به معرفی آنها نشدیم، همچنین نمایشگاه امسال با تحول جدی در چینش بخش‌ها روبرو شده که ظاهراً این تحولات دسترسی‌ها را بهتر کرده است. 

بنا بر این گزارش، استقبال مردم از نمایشگاه قرآن در روز نخست بسیار خوب بود و اغلب مردم از غیرفعال بودن بخش‌های نمایشگاه ابراز نارضایتی می‌کردند.

به گزارش فارس سال گذشته هم نمایشگاه قرآن در آغاز با نواقصی شروع به کار کرد که این نواقص امسال نسبت به سال گذشته کمتر است.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها