امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21786
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس پس از حوادث چند روز اخیر در مصر به‌نظر می‌رسد روند جدیدی برای مقابله با جریان افراطی و تکفیری در این کشور آغاز شده ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس پس از حوادث چند روز اخیر در مصر به‌نظر می‌رسد روند جدیدی برای مقابله با جریان افراطی و تکفیری در این کشور آغاز شده است.

در نخستین اقدام در پی برکنار محمد مرسی از ریاست جمهوری بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی مصر از سیاسی و دینی که بیشتر وابسته به جریان‌های اسلامی بودند تعطیل شدند.

برخی از این شبکه‌های تلویزیونی، شبکه‌هایی بودند که به دنبال فتنه‌انگیزی دینی بین مسلمانان و مسیحیان و سنی و شیعه در مصر و جهان اسلام بودند.

در پی بسته شدن این شبکه‌ها در ساعات اولیه الازهر در واکنشی «بسته شدن برخی شبکه‌های دینی و غیردینی را محکوم کرد» البته گفت که «با شیوه گفتمانی» برخی از این شبکه‌ها مخالفت داشته است.

اما پس از آن احمد المسلمانی سخنگوی رئیس جمهور موقت مصر اعلام کرد یک کمیته با حضور الازهر در حال تفاهم با مسئولان شبکه‌های دینی است تا آنها در مسیری صلح‌جویانه حرکت کنند.

بنابر این گزارش، در ادامه مسیر مقابله با حرکت‌های تکفیری پایگاه خبری الفجر نوشت: کمپین «تمرد» یکی از دو جریان مهم پیشرو در برکناری محمد مرسی از رئیس جمهور موقت مصر خواسته اند تا سریعا اداره مساجد کشور را به الازهر واگذار کند.

کمپین تمرد تاکید کرده است: از عدلی منصور رئیس جمهور موقت مصر می‌خواهیم تا تمامی مساجد کشور را برای مقابله با نشر تفکر تروریستی و اندیشه تکفیری در جامعه مصر به الازهر واگذار کند.

به گزارش فارس با حرکت‌های آغاز شده در مصر پس از برکناری مرسی هر چند می‌توان کورسوهای امید برای مقابله با جریانات تکفیری در مصر را دید اما باید منتظر روزهای آینده بود.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار