امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21794
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»، یک منبع حکومتی اردنی اعلام کرد که «عمر محمود محمد عثمان» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»، یک منبع حکومتی اردنی اعلام کرد که «عمر محمود محمد عثمان» ملقب به «ابوقتاده» که یکی از افراد نزدیک به بن لادن و دست راست او به شمار می‌آمد امروز وارد اردن شد.

این منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود تأکید کرد که ابوقتاده امروز ساعت 7 به وقت گرینویچ وارد فرودگاه «مارکا» در شرق امان شده و به دادستان کل دادگاه امنیت دولتی تحویل داده شد.

سالهاست که بریتانیا تلاش می کند ابو قتاده را از کشور خود خارج کند «تریزا مای» وزیر امنیت داخلی انگلیس در بیانیه‌ای با تأکید خبر دیپورت این عضو فلسطینی-اردنی القاعده گفت: بدون شک افکار عمومی از خبر خروج این فرد تندرو و تلاش‌هایی که از سال 2001 تا کنون ادامه داشته، به خوبی استقبال خواهند کرد.

انگلیس دوازده سال است که تلاش می‌کند ابوقتاده را از کشور اخراج کند اما نگرانی نهاد قضایی از احتمال شکنجه او در اردن برای اعتراف گیری مانع این مسئله می‌شده است.

اخیرا انگلیس و اردن توافقی برای رد و بدل کردن زندانی‌ها و محکومان امضا کرده‌اند و متعهد شده‌اند که متهمان شکنجه نشوند.

ابوقتاده در اردن به دلیل مشارکت در اقدامات تروریستی به صورت غیابی محاکمه شده و تحت پیگرد قانونی قرار گرفته بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار